Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Én nem dohányzom, nem is dohányoztam és nem is tervezem, de mint passzív dohányos azért nekem is van részem a dologban. Párom (cikkíró) már jóval a megismerkedésünk előtt dohányzott és engem nem is zavart, mert megváltoztatni eszemben sem volt. Persze hozzá kellett szokni pár dologhoz, de ez könnyen ment, mert ő is partner volt benne. Nem fújta a képembe a füstöt és igyekezet úgy elintézni, hogy ez rám a legkevésbé se legyen negatív hatással.

    Most viszont mióta megvettük az elektromos cigit feltűnt jó néhány dolog ezzel kapcsolatban, főként csak pozitívak. Én, mint passzív dohányos nem kell, hogy meneküljek a "füstje" elől, legyen az bármilyen közel is. Ennek nincs kellemetlen szaga sem esetlegesen fojtó érzése, sőt egészen kellemes is (a használt patrontól függően). Mások nem érzik utána a ruhámon esetlegesen a jellegzetes cigiszagot és nem kérdezik meg a régi ismerősök, hogy te cigizel? A szobába visszatért a kellemes illat, a család többi tagját és a vendégségbe érkezőket sem zavarja a füst.

    Szerintem ez egy tagadhatatlan előny bárki bármit is mond. Káros ez is persze, hogy ne lenne az, mikor nikotin van benne, de itt már régen nem arról van szó, hogy mi nem káros, hanem, hogy mi a lehető legkevésbé az? A betiltás pedig egy vicc. Tiltsuk be akkor az internetet, a facebookot, a kólát (szétmarja a fogakat), az autós közlekedést (veszélyes) és a mackó sajtot (mert nincs benne brummogás). :) Lehet rosszul gondolom, de ha én lennék döntő pozícióban és veszélyeztetné valamelyik új termék egy jól bejáratott régi slágercikkemből származó bevételeimet, akkor én sem hagynám. Ergo, hülye lenne az állam behozni a "zöld cigit" jóval olcsóbban, mikor itt a valódi, amire szépen jól ráfügghetünk és a végén akár bele is halhatunk. A legjobb biznisz a világon. Lehet kövezni, én így gondolom. (Ha valaki ebből kihozza, hogy bajom van a dohányosokkal, akkor harapok).

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Aktív témák