Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    Érthető a dolog. Én nem egy kört futottam az ügyben, hogy jóval kisebb cégeknél kiváltsuk a Windowst és az MS OFFICÉT. Szerver szinten sikerül, kliens szinten mindig hibádzik valami. Sajnos kezdjük ott, hogy az OpenOffice alkalmatlan az MS OFFICE kiváltásra. A makrok kezelésében finoman szólva el van maradva. A másik nagy probléma a USER. Akik hozzászoktak a Windows használatához és irgalmatlan nehezen váltanak. És akkor még nem is beszéltem a speckó cégekre írt szoftverekről. Gondolok itt számlázók és társaikra.

    Jó rendszer a Linux, de 2011 -ben a legnagyobb pénz az idő. A Linux disztribúciók használatánál az ember nem egyszer fut bele olyan problémákban amik adott esetben meghaladják az aktuális tudástárát minek következtében kezdheti átrágni magát a sokszor nehezen érthető "manuálokon". Közben meg malmoznak a kollégák hisz épp azon a gépen - gépeken nem folyik a munka. Még az MS kiválóan beszél Magyarul is így az ember 1 - 1 problémáról az anyanyelvén olvashat. Ez nincs meg a Linux disztribúcióknál. Persze a rendszergizdának ez nem probléma csak hát az operációs rendszer súgóját Mari néni is olvashatja és akkor nem kell a rendszergizdának elmagyarázni egy triviális dolog müködését.

    Néhány helyet nem számolva gyakorlatilag megbuktunk mindenhol. Ahol sikerült leváltani a Windowst ott is csak azért mert gyakorlatilag csak egy böngészőre van szükség.

    A legnagyobb hálózat ahol karbantartást és rendszer-üzemeltetést végeztem egy 44 gépes hálózat volt. De a legnagyobb váltási kísérletünk ami a teszt fázisban elakadt mindössze egy 10 gépes hálózat lett volna.

    Voltak sikereink de, még a legnagyobb általam ismert Linuxos koponyák bevetésével sem tudtunk mindent megoldani. Illetve ha megtudtunk volna a költségek jelentősen elszálltak volna amit már nem akart felvállalni a megbízó.

    Szerintem a Linuxnak úgy van jövője mint ahogy a Google hozzányúlt. Meg lehet nézni az Androidot mennyire egy felhasználóbarát gyorsan hadra fogható rendszer. Asztali környezetben ugyanezt kellene elérniük, hogy alternatívaként lehessen emlegetni. Amíg ezek nem teljesülnek nem fog az 1% a jó életben sem tovább lendülni.

Új hozzászólás Aktív témák