Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dejaris #15 üzenetére

    Szerintem pont fordítva van.
    Google beleölt már sokévnyi fejlesztést és egy rakat pénzt. Ennek köszönhetően mi kaptunk egy jó térképet, ő meg piacvezető lett.

    Nyilván nem tökéletes, de toronymagasan jobb, mint bármelyik másik ilyen szolgáltatás.
    Nekik is nyitva állt az ajtó, hogy beletegyenek ugyanannyit.

    Ha a további fejlesztéséhez meg kell vegyen egy technológiát, ám tegye, ettől nem lesz kisebb a verseny, sőt.
    Gugli most technológiát ÉS felhasználói bázist vesz. Ettől még nem irtja ki a Bing maps-ot, az Apple mapsot, és a sok noname alternatíváikat. Azok megmaradnak.

    Jaaa, hogy nekik is fejleszteni illene?
    Mért azt hitték, hogy felrakják a lábukat, és minden fejlesztés nélkül ellesznek?
    Ez már a Microsoft is próbálta az IE6-tal, tudjuk, mi lett a vége...

    Más.
    OSM-et említette valaki...
    Háát egészségedre,ha szerinted az OSM jó.
    Az a térkép, ami a Róbert Károly körút - Béke út kereszteződésben a Róbert Károlyon az Árpád híd felé haladva balra akar kanyarodni a Békére, na az nálam megy a levesbe.
    OSM ezen elvérzett... Gugli érdekes módon tudja, hogy azt ott márpedig nem szabad.

    Kicsit OFF, de navigációs szoftverben ugyanezen bukott meg a TomTom és a Garmin, míg az iGo és a Mio rendben volt. Direkt abban a kereszteződésben tesztelem ezeket, mert tudom, hogy problémás... :D

    De az OSM pl a Váci úton sem ismeri normálisan a házszámokat, ami pedig azért elég forgalmas, no meg hosszú...

    Szerk:
    Ja és amúgy nem vagyok nagy Gugli-fan, csak használom a cuccaikat, amit erre érdemesnek tartok.

    [ Szerkesztve ]

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dejaris #20 üzenetére

    Ez igaz.

    De még mindig jobb, ha így szerez meg egy technológiát, és építi be a sajátjába, mintha simán lemásolná.
    Hiszen ezzel a sajátja fejlődik. Ha lemásolná, akkor most azon menne itt a flame, hogy szemét gugli lemásolta.

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dejaris #22 üzenetére

    "Attol, hogy lemasolja, meg nem lesz kozosseg is mogotte."
    Pontosan ezért veszi meg, hogy megkapja a közösséget is.

    Egyről beszélünk... :)

    Megnéztem ezt a HERE Mapsot, mert nem ismertem.
    Legalább gyors, ez pozitívum. Viszont se forgalom, se streetview, és megakadt a szemem a Moszkva tér elnevezésen...

    @emhem: Az hogy jobb tudna lenni, nem jelenti, hogy ténylegesen jobb. De lehet, hogy csak nálunk nincs meg hozzá a kellő létszámú közösség nem tudom. Mindenesetre Budapesten még a legnagyobb utak házszámozásával is gondjai voltak.

    Két OSM alapú navigációt használtam telón 1 hétig. Utána feladtam, és vettem egy rendes navigációs programot... :(

    OSM alapú térképpel most próbáltam 1 hónapja Android alatt (Navigator Free). A TomTom-az régen volt, pár éve, azóta nem foglalkoztam vele. iGo-t, Mio-t és Garmint rendszeresen használunk a kocsikban...

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dejaris #26 üzenetére

    Nem kiragadott szerintem.

    Pontosan megfogalmaztad az okot, hogy miért veszi és nem másolja.
    Azt nem próbáltam félremagyarázni, hogy szerinted ez nem jó.

    A másolásból is lenne flamewar, szerintem még nagyobb mint így. Meg perek... :(

    Te menekülsz a guglitól?
    Akkor ezek szerint te pl. noscript-tel tiltod a google-analytics, és hasonló domaineket?
    Nem használsz Youtube-ot?
    Gondolom akkor Bing-ben keresel.
    Ezek szerint nem Androidos telefonod van, hanem iOS, vagy WinPhone (nyilván okosteló, különben nem menne rajta a HERE Maps)?
    Facebookod, twittered van? Azok sokkal jobbak a guglinál?

    Ne érts félre, nem kötözködni akarok ezzel, csak rávilágítani, hogy:
    1: nem olyan könnyű elkerülni a gugli használatát manapság,
    2: Ha az egyik IT óriásvállalattól menekülsz, mi az oka, hogy a többitől nem? Ezt szeretném megérteni.

    Még egyszer mondom, nem kötözködés.

    @Kopi31415: Nekem is. Meg Osztyapenkó, és Lágymányosi híd.
    De azért a térkép nem mi vagyunk... :)

    [ Szerkesztve ]

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dejaris #29 üzenetére

    NoScript, illetve ScriptNo: Firefox és Chrome kiegészítő, érdemes megnézni, ha még nem ismered.
    A szkripteket tiltja, a biztonságosabb böngészés mellett igen, például a nyomon követés is szabályozható vele (analitics és társai tiltása), de nem ez a fő feladat.

    Facebook nem itatja át az internetet és nem ebből él? Akkor a Like gomb micsoda? Én nem vagyok regisztrálva, mégis olyan leveleket küld, hogy "Őket valószínűleg ismered: ...", és a poén az, hogy tényleg ismerem. Honnan tudja? Másképp fogalmazva: milyen adatokat tárolhat rólam, aki nem is vagyok a felhasználója?

    Az MS tényleg nem (csak) ebből él, mert még mindig elsősorban szoftverfejlesztő cég.
    De azért bármi MS-hez kapcsolódó cuccot akarsz használni, kell a Live ID, vagy hasonló MS regisztráció, ahol adatot gyűjt. Igaz ez most már többé-kevésbe a Windows 8-ra is (Sign in with Microsoft account), játékokra (XBOX Live a PC-men is, wtf?...), gondolom a Windows Phone sem kivétel (erről nem tudok nyilatkozni, utoljára WindowsMobile 6.1-et használtam tőlük mobil fronton).

    Szóval egyik sem jobb...
    De mindegy, ez már kezd kicsit off lenni... :R :)

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dejaris #31 üzenetére

    Jólvanna, gondoltam csak behúzlak a csőbe a Chrome-mal... :D

    Én még nem éreztem szükségét, hogy bárkit is megkeressek, örülök, hogy a régiektől sikerült megszabadulni... :D

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák