Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerii

    addikt

    válasz xmaas #19 üzenetére

    Ahogy előttem is írták, 2 perc életet ment (ne vegyél 2 percig levegőt, pont annyit fog számítani).
    Ezt a rendszert sem a PESTIEKnek találták ki, ahogy a kanyarfényt sem. :U Ha tisztában lennél olyan alapvető dolgokkal, mint hogy alsóbbrendű utak is vannak, amiken ritkán járnak, vagy éjszakai vezetés, akkor tudnád mire való.

    A sofőr egymagában bevágódik az árokba, nem fog a valószínűleg szanaszét tört telefonján májerkodni félholtan, majd bemondani hogy a töketudja milyen falu utáni 23,7km-nél van a bozótosban, 3G-s erőhatásnak volt kitéve, 2 utassal, x légzsák nyílt ki. A rendszer ezeket azonnal közli azon a beépített GSM rendszeren amit minden egyes mobiltelefon is használ, ezáltal nem hekkelhető jobban azoknál.

    "Es mekkora duma hogy kevesebb halalos baleset lesz rohogni tudnek, hat nem is gondoltam volna eddig hogy egy gps rendszer majd megallitja az utkozest 2 auto/auto meg masik targy kozott en butuska."

    Többen fognak meghalni emiatt? Nem, kevesebben. A "gps rendszer", ami nem gps rendszer, nem fogja megállítani az ütközést, mivel nem balesetmegelőző rendszer, hanem életvédelmi eszköz. Az utolsó szó helytálló.

    A "teljes lehallgatórendszer" pedig az istenített telefonod, a wifi-s otthoni cuccaid zajszűrős mikrofonnal és !kamerával!, és persze GPS-szel. (A kocsik tök ugyanazt a hálózatot és operátorokat használják).

    Szóval engem nyugodtan lehallgathatnak, amint a fos zenémet hallgatom vezetés közben, cserében be tudom kötni magam, van a pofám előtt légzsák, vizes úton is hatékonyan lelassulhatok az ABS és az ESP segítségével, ha nem figyelek még magától is fékez a rendszer, majd hívja a mentőket amíg én azt sem tudom hol vagyok. Cserébe én túlélem, más pedig meghal a lehallgatásbiztos autóroncsában a világ legbiztonságosabb járműparkkal rendelkező országaiban a saját hülyesége miatt.

    Elég okos voltam? :U

  • Béééla

    őstag

    válasz xmaas #19 üzenetére

    A vad nyugaton is órákig kapálóztam az út szélén, mire az első sógor megállt, és csak egy k. bikakábelt kértem meg 2 percet az életéből, erre benyögte hogy "hívjam fel a sárga angyalt (pannenhilfe)" majd gázt adott mosolyogva. Az első segítőkész osztrákiában egy arra járó magyar volt, aki utána el is furikázott minket a városig majd a szervizig mutatta az utat. Ennyit a nagy nyugati segítőkészségről...

    Bélabá

  • #06658560

    törölt tag

    válasz xmaas #19 üzenetére

    "Abban a pillanatba hogy van baleset leall a forgalom es minimum 1 ember mar odamegy bameszkodni hogy van e valami vagy sem ,hiv segitseget ha kell stb."

    Jelzem, nem csak budapesti dugóból áll a világ, vannak kihalt utak, ahol órákig nem jár autó, pláne éjjel.

    "Szoval EZ a rendszer rohadtul nem fogja megmenteni az eletedet mert semmivel se tobb mint egy kenyelmi funkcio nem szeded elo a telefont hogy 112 est hivjad hanem megnyomsz egy gombot amiert fizetsz majd 100 eurot meg meg kitduja milyen havidijakat ."

    Szöveget nem értelmezel, olvasni nem olvasol, vagy mi a probléma? Milyen gombot akarsz nyomkodni? Ez emberi beavatkozás nélkül fog működni.

    "meg meg kitduja milyen havidijakat ."

    A vészhívó használatáért jelenleg milyen havidíjat fizetsz?

    "A mento/korhaz ugyan olyan tavolsagban lesz toled , de legalabb adtak a szarnak egy pofont es majd bizonyos cegek kaszalni fognak hatalmasat emberi eleteket nem fog menteni ez se habar annak reklamozzak"

    Csak épp tudni fogják hol történt a baleset, nem kell körbe írni a delikvensnek vadidegen helyen sem, külföldön nem lesz kommunikációs probléma a nyelvismeret miatt, valamint eszméletlen emberhez is ki tudnak menni.

    #9: "Gyonyoru iparag fog viragozni fog kelleni gyarto aki adja a modulokat, majd kell meg vagy 4-5-6 ceg aki uzemelteti a rendszert persze orszagonkent , operatorok stb ., internetkapcsolat vagy gsm vonal minden kocsiba de ezeknek a havidijat kin fogjak leverni ? Csak nem rajtunk ugye?Aaaa dehogy azok ingyen vannak mert a maltai szeretetszolgalat fogja uzemeltetni a hatalmas infrastrukturat szepszemekert akciosan."

    Egyedül a GSM és GPS modul nem alapfelszereltség minden modellben jelenleg, viszont ezek is léteznek, mai beszállítóknál is. Szóval milyen iparág fog virágozni? Egy GSM rendszert milyen operátornak kell üzemeltetni a maiakon kívül? A vészhívásokat ki fizeti jelenleg? Azért fizetned kell pluszban neked is? A vészhívásokhoz ma nincs operátor és központ?

    Mondd, gondolkodni szoktál, vagy azért is fizetned kell?

Új hozzászólás Aktív témák