Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Erre azt kell mondanom, hogy azoknak igen, akik még még mindig nem nőttek fel és csak szellemileg vegetálnak ebben az életben. Mondjuk nem vártam sokat a készüléktől, ha csak telefonálásra való. Én egy alapszintű, pusztán kommunikációra képes telefonra vevő lennék, de ami kiegészül a 21. századi kommunikációs formákkal (skype, messenger, e-mail, és még tudja mi a fene). Legyen viszonylag nagy akku, kicsi kijelző, mert az üzenetekhez az is elég (qwerty dedikált billentyűról már nem is merek álmodni), esetleg dual sim és én már boldog is lennék. A többi, hogy játszani lehet a telfeonon, hogy GPS-t tudnak ezek hasznosak, de vannak ezekre sokkal profibb megoldások. Próbálnak mindent belezsúfolni egy telefonba, ahelyett, hogy bizonyos köröknek csinálnának profi készülékeket. Ehelyett egy készülékkel akarnak sokmindnekit kiszolgálni... Ez költséghatékonyabb nekik. De ki nem szarja le a pénzt, ha azt kapom amit igazán szeretnék??? Ehelyett mindig kompromisszumot kell kössek. Most van egy hatalmas telefonom, hogy minden más a kicsi méreten felül teljesítsen...

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz gproject #37 üzenetére

    Azért lassan már egy évtizede az úgynevezett buta telefonok is tudtak már e-mailt leszedni, de legalább a küldőt és a címét az első pár sorral, hogy tudjad kaptál valami fontosat.
    A cikkben megemlítik nincsen internet ezért nem lehet szinkronizálni. A benne lévő GPRS is képes lenne a névjegyzéket szinkronizálni lassúsága ellenére viszonylag rövid idő alatt.
    Ez a telefon maximum a mérete miatt jó, de még így is évtizedes lemaradása van. A GPRS sem zavarna, ha tundná a modern kommunikációs formákat, de csak a végszükségeset tudja. Ez a telefon arra jó, hogy a gyerekedet elengeded valami kései buliba és adsz neki valamit, hogy elérjen téged, és te elérd, bármi van, de nem fogják megkéselni a drága telefonjáért....

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák