Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz dchard #34 üzenetére

    Nekem családi házban pont az általad leirt szitu volt, fsz egy gép+modem+router a tetőtérben meg halványka jel a vasbeton födémen át. 100megabites nettel biztos más lett volna a szitu, de a 6megás netet gyönyörűen vitte át a fentebb irt router repeatermódban és az egész ház le volt fedve, nyáron meg kitettem a kert elejére, onnan még stabilan látta egymást a 2 router és én kényelmesen áztathattam a valagamat a medencében és olvasgathattam a tabletet.

    Egyszerű, kényelmes és működik.

  • válasz dchard #34 üzenetére

    Igen, igazad van, hogy egy - nem átfedésben lévő frekvenciára beállított - másik AP jobb megoldás mint ez. De vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen nincs lehetőség UTP kábelt húzni egy adott helyiségbe, viszont az eredeti wifi jel már gyenge.

    Apáméknál például a ház sarkában jön be a net a szolgáltatótól, ott van a modem és a router. Viszont a nappali jóval arrébb van, sok a fal, nagy a távolság, és a ház építtetőjének sajnos nem jutott eszébe mindenhova UTP kiállást építeni. Ezért beiktattam egy tp-link repeatert, s azóta faszán lehet notebookról vagy okostelefonról tolni a nappaliban is.

    Viszont például nagybátyáméknál - hosszúkás parasztház vidéken - az istennek sem akart rendesen működni a repeateres dolog, ezért ott kénytelen voltam lerakni még egy AP-t. (Cserébe a kábel igénytelen módon a ház külső falánál van húzva.)

    Szóval nem irodai környezetbe, meg oda, ahol tucatszám vannak a wifi jelforrások, szerintem simán jó a történet.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák