Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Narxis #69 üzenetére

    A 27% ÁFA-nak én sem örülök különösebben, viszont sok adónemben viszonylag jó a pozíciónk, annyira hogy a G7 is azt akarja, hogy emeljük meg. :D Az EU-ban az ÁFA-t leszámítva relatíve jól állunk az adókulcsokkal.

    Órákig lehetne vitatkozni például a bérre ráépülő járulékokon is, hogy például az alacsonyabb jövedelműeknek miért nem adnak adókedvezményt. Ez például szociális szempontból tök pozitív lenne, viszont akármennyire is nehéz belegondolni és belátni de, ennek is megvannak a maga hátrányai.

    Sajnos nem áll az állam rendelkezésére végtelen forrás, így nyilván van amire nem jut, vagy csak később és az elvégzendő feladatokból/projektekből is mindig van új. :D De emiatt én nem látom azt, hogy akkora lenne a baj.

    A politikáról annyit mondanék, hogy az elmúlt 15-20 évben nagyon sok minden változott a világban és ehhez kell a politikai térfélen mindenkinek alkalmazkodni kormány és párt szinten is. Aki ezt nem látja, vagy nem ásta magát bele ebbe a témába egy kicsit jobban, annak kár is ezekbe a beszélgetésekbe, véleményekbe beleállni.

    Egyébként mindezt teljesen elfogulatlanul gondolom, de azzal hogy egy politikai szálat is belevontam a válaszomba már azzal triggereltelek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák