Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz shortcutme #11 üzenetére

    Ez nem változtat a lényeg de most nem is fontos.

    Ami a lényeg, hogy a google önkényes ad hozzá az apphoz engedély kéréséket, amik nincsenek ledokumentálva.
    Ezen felül pedig bizonyos funkciókhoz olyan engedélyek kellenek, amik első ránézésre szintén értelmetlenek. Amit irtam csak egy példa volt, ha fejlesztenél androidra akkor tudnád hogy mennyi idióta engedély összefüggés van.

    Jelen esetben konkrétan számtalan user panasz jön, hogy minek kell a location engedély az appnak, attól függetlenül hogy ez le van irva az app descriptionjében a playen. Mert ahogy irtam a felhasználók 90% nem olvas el semmit sem, ezen felül csak kb. 20% beszél angolul, és végül még a maradék sem érti meg a technikai kapcsolat a wifi mac címe és a gps pozició között. Azt sem tudja mi az a mac, eszik vagy isszák, esetleg valami apple cuccra gondol. Ilyen egy átlagos felhasználó.

    De szerintem még te magad sem értenéd hogy minek egy zseblámpa appnak sd kártya írási engedély ugye? Feltételeznéd hogy biztos valami csúnyaságot akar csinálni.

    Pedig ahogy irtam, ezt bizony a google admob sdk teszi bele automatikusan, a fejlesztőnek ehhez semmi köze. De valószinüleg erre gondolnál utoljára.

    Úgyhogy jelenleg az a nagy helyzet, hogy az engedélykérések alapján tökre nem lehet kikövetkeztetni hogy az adott alkalmazás rosszindulatú-e vagy nem.

Új hozzászólás Aktív témák