Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    hmm..
    anno a via eléggé "elcseszte" a cyrix vonalat (miután megvette a fejlesztések egy részét leállította .. a maradékot is "takarékra vette", majd leállította az egészet miután mindent "kiszipkázott" ... bár ez eléggé "dióhéj" volt így leírva)... a licence-k még megvannak, amiatt lehet ez még talán jó cpu ... kíváncsi leszek mi lesz a vége.. illetve intel "kapálódzik" e-majd miatta...

    jó lenne 3 szereplős piac (újra) .. bár ennek nem sok esélyét látom.. de jó lenne azért...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tigerclaw #15 üzenetére

    Szerintem ha több chippel menne a külön területekre még lassabban jelennének meg a procik amd-nél..
    persze lehet a kisebb egységeknél (pl. R3) tudna spórolni pár wattot a rendszer, de sokba került volna teljesen új chipet tervezni rá. A gyártás bevezetés és felfuttatás is 1+ éves folyamat, nem tud senki csak úgy 1 héten belül elindítani egy-egy új chip gyártást. A felfuttatás is lassú.. Amiatt jön későn a Raven is asztalra (ha szerintem AMD tudta volna kihagyta volna a Bristol-os asztali chipeket).

    A gyártási kapacitás máig csak elégséges, pl. ősszel is hiány volt a 6 magos chipekből.

    Az apukat vásárló réteg általában nem a HighEnd réteg, így az amivel az le lesz maradva az "csupán" a gyártástechnológia.. Gyakorlatilag megkapja a jelenlegi ryzen gyártósorokat az (így azoknak ott lehet a vége ahol a mostaninak), a ryzenek meg az új 12nm-es technikára költöznek.. legalábbis nekem így tűnik.

    AMD-nél is kiszivárgott valami erősebb grafikás chip amit elvileg az orvosi gépekhez és beépített játékgépekhez fejlesztenek.. [AMD Fenghuang Raven]
    persze nem tudni róla sokat.. de akár más kódnéven jöhet még mint titkos fegyver (pl. tavaly is jött a threadripper, amit jól titkoltak a legvégéig).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák