Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robertosz91

    tag

    válasz moleculez #5 üzenetére

    Tudom, hogy az üzleti felhasználókról szólt a cikk. De sajnos ez a mentalitás, sok cégnél megállja a helyét.

    Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

  • pengwin

    addikt

    válasz moleculez #2 üzenetére

    Ilyen esetben tessék használni a nyílt és ingyenes alternatív szoftvereket!

    Azért nem értem ezt a mentalitást, mert ha magánember vagy, akkor tökéletesen elég amit az ingyenes szoftverek tudnak, Office kompatibilitásra meg ott van pl. az Office Online.
    Ha meg céges környezetben kell használni, akkor ott pénzt termel és ugyanolyan eszköznek minősül, mint a szerszámok vagy a notebook.

    Üdv, pengwin

  • Béééla

    őstag

    válasz moleculez #5 üzenetére

    Mondjuk a cégek árazásáról is, ha három eladott licensz után már meg akarják téríteni a fejlesztési költségeket. (nem az olyan fejlesztésekre gondolok, ahol adott iparágban tényleg kb. hárman vannak, az megint más)
    Megjött a gédépéer, most már mindenképp illik titkosítani a vinyódat. Sima windózban nincs, minimum pro kell oda - hopp, 200 dodó nettó. Gépenként.

    A néhány fős kisvállalkozások és az egyéni vállalkozók sínylik meg leginkább a szoftverárakat, mivel a bazi nagy vállalatoknál a szakik szerint elég komoly mennyiségi kedvezmény jár - most az mennyire fair? Pont az árérzékenyenyebb rétegnek taposnak a lábára, aztán meg megy a siránkozás hogy "mér törtet használnak"?
    Másik jó MS példa: Office 2016 home edition: durván 30 ezer pénz. "Pro", ami pluszban csak egy Outlookot tartalmaz: 60 ezer Ft. 30 ezret vajon kinek ér meg az Outlook? :U

    Az Office 2007 elég hosszú ideig használható volt. Kényelmi-praktikussági szempontból persze jobb az office 365 nekem (főleg mert fekete pénteken vadásztam az akciós kulcsokra, úgy már ANNYIRA nem drága) és egy-két vállalkozó ismerősnek, de ma már hol van a hosszú idejű támogatás? Egy tartós licenszet akarok, ami az enyém. Ha éppen nem tudok X hétig-hónapig dolgozni valamivel, akkor nagyon rosszul esik, hogy vonják a díjat. Azt pedig ne képzeljük, hogy idővel, amikor a haladás és modernitás nevében megszüntetik a fix licenszt, nem fog lassan felfelé kúszni az előfizetés ára!

    A sokadik pont pedig a szívás: videós ismerősök panaszkodnak, hogy az adobe rendszeresen elcseszi az újabb verziókat, kivesz funkciókat amik kellenének. Visszaállni nem tudsz. Akkor hogy oldod meg, hogy az eltűnt fícsör visszajöjjön?

    @-Skylake-
    Diakkent az office nem kedvezmenyes, hanem konkretan ingyenes.
    Vagy nem. Azért állam bácsi nem keveset ad érte!

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • azbest

    félisten

    válasz moleculez #5 üzenetére

    "A cikk egyebkent az üzleti felhasználókat veszi alapul, "

    nem. A hírben is benne van, hogy egyéni felhasználókat is kérdeztek. Az eredeti marketing anyag végén is benne van a metodika [link]

    A kalóz szoftver értékénél pedig mókás dolog, ha rájövünk, a becslés alapját képezi a legális értékből számításnál a több milliárdos állami korrupciós botrányos licenszelés értéke is. A számolásra használt darabszám pedig kb hasraütésszerű becslés. Már csak azért is, mert a fogalmatlan felhasználóktól és cégvezetőktől hasra bemondott számokra alapul. De, ha jól értem, akkor a különböző követő megoldásokkal becsült pécé darabszámot is felszorozzák ezzel. Mintha minden évben megvennél minden szoftvert újra és amennyivel kevesebb forgalmuk van a bsa által képviselt cégeknek, annyi lesz a lopott :D Szóval, ha átáll valaki linuxra és openofice-re, vagy akár nem vett új felszerelést abban az évben, akkor lehet a statisztikában tolvaj lesz :D De igazából kár is ezen nagyon rugózni, mert ez az egész csak egy nagy kamu marketingkampány, kár keresni bármi szakmai alaposságot mögötte. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák