Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vasarlo999

    csendes tag

    Érdekes, hogy eltűnt McGiver barátunk a hivatalt védő, vállalkozókat fikázó hozzászólásaival...lehet, hogy megvilágosodott?? ;-/

  • vasarlo999

    csendes tag

    válasz lapa #66 üzenetére

    Off: Egyetértek Lapával. Persze, van igazsag a kontra hozzászólásokban is, de ha csak abba gondolok bele, hogy gyermek koromban mennyit kellett güriznem a szüleimmel, hogy ne csak máról hónapra éljünk, mint az embrek többsége, ahhoz képest a mai elkényeztetett gyerekek meg vannak sértődve, ha dolgozni kell otthon valamit és nem a f@szbukkot nyomogathatják naphosszat, meg a butaságot csinálhatják. Nem ertekelik a jót, mindent fikáznak, csak a márkás cuccok valamik, aki nem olyat hord, azt lenézik. Én felnőttem úgy hogy soha nem kaptam márkás cipőt, ruhát, szó sem lehetett tengerparti kirándulásokról, új autóból a leg alapabb verziót is csak úgy sikerült kiköhögni, hogy dolgoztunk éjjel nappal a hivatalos munka mellett, plusz az utolsó megtakarított pénzünk is kiadtuk, de még a nagyszülők segítségét is kérnünk kellett, és emlékszem, autóvételkor annyi pénzünk sem maradt, hogy még a tárgyhavi élelmezésre is kölcsön kellett kérni, hogy meg tudjuk venni a kőkemény kenyeret... Utána kocsi megvolt de ünnep volt, amikor menni tudtunk vele, hiába volt töredéke a benzin ár a mostaninak. Azért, akárhogy is nézem, ma nem így élek. Persze, ma vannak más gondok, mint ahogy a világ is változik, de két dolgot érdemes szem előtt tartani, ami tulajdonképpen három:
    1. A jót nagyon könnyen megszokja az ember, és olyan szinten beépül a mindennapokba, hogy természetessé válik.
    2. A jó mindig relatív, viszonyítás kérdése, Észak-Kóreához képest itt van amerika, Ausztriához képest meg a béka segge alatt sem vagyunk.
    3. Az, hogy ott vagyunk, ahol, abban annak is van egy egészen minimális szerepe, hogy 60 éve lopják szét az országot, egyéni érdekek vannak felérendelve a köz érdekének (lásd pénztárgép ügy, meg a többi ezer...), apróért kiárulták azokat a javakat, amik hosszútávon erősíthették volna az országot.

    Ezt a hatvan évet NEM lehet rendbetenni 4 év alatt. De van ennél nagyobb baj, ami nem a pénz és jólét szintjén van, de hosszútávon szorosan összefügg vele, és jóval nagyobb probléma:
    Ez az emberek fejében van! A rengeteg átvágás, visszaélés és a demokráciának a látszatát is kerülő számtalan megnyilvánulás, a rend és a törvények (talán szándékos, de nagyon szeretném, ha tévednék!) hiányosságai, mely táptalaja annak, hogy sokan úgy érzik, ez az ország azoknak kedvez, akik a zavarosban halásznak, a büntetések nem elég szigorúak- olyan szintű pesszimizmusba, közönyösségbe és bizalmatlanságba süllyesztette az emberek meghatározó részét, ami -nincs rá jobb szó-félelmetes! Amikor az alap tézis az, hogy minden vállalkozó alapból adócsaló, amikor egy másik ember a jószándékod megtapasztalva nem a jóra gondol, hanem azon gondolkodik, vajon ebben hol van az átvágás és azonnal a rosszra gondol...persze , van hál istannek kivétel, de nem az a meghatározó, sajnos! És most gondolj bele, ebbe az állatkertbe, ahol ember embernek farkasa, egyszer csak jönne valaki, aki tényleg jót akar. Na, itt a gond az embek fejével, hogy teljes magabiztossággal állithatom, az emberek nagyon nagy része nem hinne neki egy ilyen gondolkodással átszőtt világban és nem vennénk észre a lehetőséget. Én így látom, de jó lenne, ha tévednék.

  • vasarlo999

    csendes tag

    válasz gghrtz #76 üzenetére

    Hát nem tudom, amikor hiány gazdaság volt, nem éreztem úgy, hogy igen jó nekem, mert választhatok, hogy megveszem vagy nem veszem meg az egyetlen terméket, ami vagy kapható volt, vagy nem volt kapható. Valamiért nincs bennem olthatatlan vágy, hogy a választás lehetőségét lecseréljem az eszed/nem eszed bináris korra. Engem speciel jó erzéssel tölt el, hogy még ki sem kell mennem, hogy az interneten keressek, összehasonlítsak, elemezzek több olyan terméket, ami a problémámra megoldást jelenthet.

  • vasarlo999

    csendes tag

    válasz gghrtz #76 üzenetére

    A mozgásszegény életmód, amire utaltál, valós gond, sajnos. Erről az a véleményem, hogy akarat kérdése. Én napi 16 órát dolgozom átlagban, mégis meg tudom oldani. Persze, indokot nagyon könnyű találni, hogy miért nem...

  • vasarlo999

    csendes tag

    válasz #32839680 #85 üzenetére

    Én a tv-k kapcsán is látom azt, hogy nem a tönkremenetel végett cserélik le azokat, hanem az inniváció miatt. Elég, ha megnézzük, mennyi eladó hasznalt tv van az internetes oldalakon. 30-50 ezerért eladják az 5-6 éves tv-t, 30 ezret hozzátesz, havi 7000 ezrével meg törleszt "kamat mentesbe" 10 hónapig, aztán van egy többet tudó, nagyobb képernyős garis tv-je jobb képpel-ez a gondolatmenet sokakat csábit a vásárlásra. Az eladott tv még a második gazdáját is jó eséllyel kiszolgálja jónéhany éven keresztül.

Új hozzászólás Aktív témák