Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Apollyon #14 üzenetére

    "de a legtöbb programnál fejlettebbek"

    A csudát. A vírusok alapvetően elég egyszerű kis cuccok, esetleg van bennük valami kis trükközés, de ennyi.

    DRM is theft

  • Colonel993

    senior tag

    válasz Apollyon #14 üzenetére

    Az nem intelligencia, nem önálló tudat, csak egy előre programozott kód...
    Ha kívül esik a beállításokon/programozáson (pl egy vírus irtó felfedezi, törölni próbálja, de arra épp nincs "felkészítve" mert pl elavult ) akkor megnyeklett... ennyi.
    Nem 101011011100011 lesz ott hanem 00000000. Ennyi.
    Egy tudat észleli a környezetét, ha kommunikálni próbálsz vele valamelyik lehetséges mód amit érzékelésén belül van; reagál, védekezik, tanul, és mint egy életképes organizmus esetén a felé irányuló dolgokból fejlődik komplexebbé, ellenállóbbá, okosabbá (ebben a sorrendben)
    Lásd evulúció.
    Szerintem te is ismered a süketnéma, vak, autista kislány történetét... aki ezen igazán létszükséges információ beviteli érzékszervek nélkül is, és nehezebben kezelhető szellemi hátrányai ellenére tudott élni, kommunikálni, felismerni környezetét és abban más személyeket, alapvető létszükségeit jelezni.
    Mert intelligencia, mert tudat.
    HA mesterséges intelligenciát akarnék létrehozni, azt úgy próbálnám én; hogy valahogy az eleve szabályokra épülő "program szintű" rendszerből/től megszabadítanám.
    Ha elindulna egy komplex kód a világhálón ami kollektíven feldolgoz, elemez, alkalmaz vagy elutasítja az információt mivel önálló, a program környezet csak egy csatorna számára az információ felé.
    Ez viszont ezer meg egy újabb technológiai kérdést dob fel, mindemellett etikai és aggodalmi kérdéseket.
    Ha belegondolod magad a helyzetbe, mikor először felnyílik a szemed és minden információ és tudás a birtokodban van és nincs kézzel fogható fizikális valód csak a minden felett álló tudás és a képesség a mégtöbb befogadására limitálattlanul.
    Ha én volnék, lehet megőrüknék... lévén létező tudat vagyok... elpusztítanám magam.
    Másik; letakarítanám az embert a Föld bolygóról, vagy legalábbis komoly embargó alá vetném (lévén az élet értelme 0 azaz zéró, és a homosapiens sapiens semmilyen haszonnal nem bír az élővilágban)
    És [nem szép ÉSsel kezdeni mondatot de most mégis...] és legutolsó esetben, talán segítenék és adnám meg a lehetőséget, hogy mégjobban elbaXák a dolgokat ezen a kiviteles életkörülményben.
    És [ :) ] még ez a leg diplomatikusabb út is több bajjal jár mint előnnyel... lévén vannak olyan egzisztenciával rendelkező "emberek" akiknek nem áll érdekükben a változás a globális jólét, felvirágoztatás irányába.

    Ehhez több kell egy cracker hacker csapat 1 hónapos klimpírozásánál a billentyűzeten.

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák