Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz haddent #112 üzenetére

    Ezért emelem ki mindig a KNOX-ot. Jól kitalált rendszer, saját (biztonsági) frissítési megoldással, így kimerem mondani (mint ahogy az NSA és a DISA), hogy valós alternatívája lehet akár a BlackBerrynek is. Ezt az "androidról" nem mondhatjuk el, mivel olyan kvázi nincs, rootolható, nem ellenőrzött appokat lehet felteni, és stb. KNOX mellett ilyen nincs, titkosított sandbox, még jobban ellenőrzött appok, és központilag (vállalat) ellenőrizhető, menedzselhető. És mindemellett lehet egy személyes részed is, amire a cég nem lát rá.
    Persze ez a féle szabadság így sérül, hiába android. De nem is célom ezt túrni, vannak még lehetőségeim így is.

    Mint kitalálhattad, linux van a gépemen is. Épp most gondolkoztam, hogy májusban költöztettem SSD-re az asztalimat is, azon még dualboot volt. Azóta sem kellett a win persze. Na bumm. Nem is nagyon érek rá hekkelgetni, nem dolgozom rajta, a szórakozásomat pedig kielégíti. Gyorsabb, kényelmesebb (főleg egy rendes testreszabás után), olcsóbb. Még így sem gondolom, hogy kiválthatná minden esetben, de nálam ki tudta.

    A(z általam) stabilnak ítélt PC mellé is stabil telefont akartam, hasonló célokból. Ezért választottam flagship samut. Az általad is mondott dolgok mind tárolhatóak a felhőben (backup). Képekre van ezerféle megoldás, kugli, DB, Tresorit (hogy magyar is legyen közte). Noteszre is, S Memo samunál tárolható, Keep a kuglinál, Evernote saját magánál...stb. Térkép... na jó nem sütök el iMaps poént...Here is van. Akármilyen random net appból is droidon van a legtöbb, és a nagyja úgy is kuglitól jön.
    Sőt, nemrég vettem észre, hogy a Samu is backupol, default auto-n.. (Phone logs, SMS, MMS, Wallpaper, email appban priority sender és spamfilter, spamfilter az SMSben, hívás elutasítás lista), egy rakat másik pedig a guglinál összpontosul. Ez mondjuk több hely, mint az ájkláud önmagában. :)
    Hogy miben hibázik, miben nem: ez nyilván felhasználás függő, és azt sem mondom, hogy mindig tökéletes mindegyik. Örülök, hogy megtaláltad a neked valót, én is hasonlóképpen érzem magam. Tehát egyikünk sem választott rosszul.

    Érdekességképp
    Igen, a VM overhead, vita nincs. Segít viszont a biztonságosabb futáshoz is, gyári sandbox. :) Csak tudod látnám azt, hogy emiatt bármely más telefon pl megy 1 hétig...
    Nem internetTelefon a becses neve?

    @Polllen: Egyrészt egyetértünk, a gyártó felelőssége. De a fejlesztőnek kell az ő hibáit javítani. Ők viszont régebbi verziók, akár 2 évesre, sem adnak visszamenőleg backportolt javítást. Érthető ez is, viszont akkor a gyártó dolga. Így is sok esetben érkezik egyazon android verzióra különböző build, nem zárható ki, hogy adott esetben ezt a backportot a gyártó elvégzi, de android verziószám ugrás nélkül. Ne feledjük, az Android verziószámok, és javítások Nexusra érkeznek, ami ott hiba, lehet hogy máshol elő sem jön. Attól, hogy valamin pl nincs 4.4.4, csak 4.4.2, lehetséges, hogy minden biztonsági hibajavítás el van benne végezve, amit pl a 4.4.4 heartbleed fix adott. Csak nincs újraforgatva az egész a friss alapból, mert felesleges pl egy nexus kamerafix egy full random másik telefonon.

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák