Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz #16820480 #37 üzenetére

    Azért a szerencse ne játsszon már közbe egy os müködése, üzemelése során.
    Igen olvasom a szent topikban is. Meg itt a hirek alatt is, hogy van aki megússza.
    De nem ez a jellemző.
    Nem csak build váltáskor jöhet elő nagyobb szopás mint olvassuk és igen sokakat érint.

    Azért azt nem értem ha már van egy stabil verzió. Akkor miért kell minden áron ráeröltetni a következő béta. kiteszteletlen szarokat (mondjuk meg a frankót) ráeröltetni az emberre. Föleg úgy hogy nincs kitesztelve semmi.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Pano

    addikt

    válasz #16820480 #37 üzenetére

    Nem vagyok én se egy Windows simogató, de egyet kell értenem veled.
    Igazából lehet vitatkozni, de számomra eddig a Windows 10 a legstabilabb és leggördülékenyebb Windows. Persze, vannak nagyon nem tetsző dolgok benne, főleg az önfejű update, remélem ez a szemlélet változhat.
    Sajátomon, amin egy Home-van, volt, hogy tönkre vágta az egész cécót mert kérés nélkül feltett egy nagy funkció frissítést. Szerencsére ilyen esetekre tartok egy komplett biztonsági mentést, 10 perc alatt az egész partíciós tábla és annak tartalma visszaáll a rendes kerékvágásba, de jó lenne ha nem ilyenekre kéne használni. Főleg, hogy az ember kiad érte nem kevés pénzt és akkor ilyennel szopatják, ami tök könnyen elkerülhető lenne, csak az agresszív gondolkodáson kellene változtatni.

    Úgy viselkednek mint ha valami eszeveszett felgyorsult verseny lenne az OS-ek piacán és sietni kell, mert meg kell előzni mindenkit, nehogy piacot veszítsen a Windows :F

    Igazából mióta legtöbbet a céges gépemen tolom az ipart, amin egy Windows 10 Pro van, nagyon megkönnyíti az ember életét az, hogy az ilyen fő frissítéseket akár 1 évvel is el lehet tolni, miközben a biztonsági frissítések azért jönnek. Nem értem ezt miért nem lehet Home-ba bele tenni.
    Gondolom akkor nem lehetne a home usereket tesztelőbázisnak használni (sicc!).

    [ Szerkesztve ]

  • Pano

    addikt

    válasz #16820480 #44 üzenetére

    Home alatt nincsen beállítási opció, hogy eltolhasd az update-et, vagy csak biztonságit kérj (vagy csak én nem tudok róla, de nem látok ilyen beállítást). Sajnos egyelőre az csak a Pro kiváltsága.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Ezért találták ki jópár winfosch generációval ezelőtt a BIZTONSÁGI és az AJÁNLOTT kategóriát.

    A sima letiltás ma is megoldható, a WU service-t simán le lehet tiltani és kész.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Abban igazad van, hogy a mostani online jelenlét sokkal komolyabb kockázatokat rejt, mint akár a Windows 7 idejében. Ugyanakkor azt is észre kell venni, hogy még mindig a user a legnagyobb biztonsági rés. Ha ésszel használod a netet, akkor 98%-ban megúszhatod a galibákat. Viszont úgy néz ki, a Windows frissítések elhalasztása ill. blokkolása kell ahhoz, hogy biztonságban legyél a Microsoft hibáitól, ami nagyságrendekkel valósabb probléma az utóbbi időben, mint mondjuk egy ransomware.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    "Azért ne nyúlhasson bele az átlag felhasználó a frissítésekbe, mert nem ért hozzá": mert a microsoft bizonyította, hogy ő meg igen...

    "Ráadásul nem voltak olyan sebezhetőségek a szabadban, amik az utóbb pár évben kezdtek elszabadulni.": a sebezhetőség nem a szabadban van, hanem az oprendszerben. leánykori nevén programozási hiba. az exploit van a szabadban. tehát ha azt akarod mondani, hogy "az utóbbi pár évben elszabaduló exploitok", akkor az már helyesebb, csak ezzel meg az a probléma, hogy az exploitok az ms által a kódban hagyott hibákra ugranak rá. tehát azért, hogy ennyi támadó kód van a neten, egy cég felel: az ms.

    "Tessék már végre megérteni, hogy ezek a sebezhetőségek komoly problémát jelentenek az interneten lógó gépekre nézve.": de ezt nem nekünk kellene megérteni, hanem az ms-nek, aki a saját költségeit a felhasználókra tolja. ami fejlesztési/tesztelési költséget az ms megspórol, azt mind a felhasználók fizetik meg, gyakran sokszorosan. tehát ne ide írogass ilyeneket, hanem az ms-nek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    "Mutass már egy oprendszer szintű szoftvert, ahol nem volt még semmilyen hiba a kódban": elegáns csúsztatás és moving target. nem az fáj, hogy a w10-ben hiba maradt, hanem az, hogy ultragagyi módon kezeli az ms a problémákat.

    de válaszolok: nem emlékszem egyetlen debian update-re sem, amelyik legyalulta volna a felhasználói fájlokat meg a konfigokat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    Mintha csak náluk lenne ez probléma. Mutass már egy oprendszer szintű szoftvert, ahol nem volt még semmilyen hiba a kódban.

    Tudod ez olyan amit most írtál, mint az idősebb emberek szokták mondani, akik a szocializmusban szocializálódtak, hogy mindenhol vannak trógerek, meg mindenhol van bűnözés és a többi, hát ja csak nem mindegy mennyi van abból mert az nagyban meghatározza egy nemzet szocializációjának minőségét főleg a fiatalokra tekintettel.
    Az, hogy mostanság egy évben 4 - 5 alkalommal vannak olyan kardinális hibák Microsoft oldalon, amik nagyban befolyásolják a userek szoftver használati szokásainak minőségét, nem egészen ugyanaz, mint amikor volt egy két driver ami nem működött egy-egy gépen, de a másik 10 000 000-ón működött. Na most a Microsoft kitol 10 000 000 gépre egy frissítést, majd annak a 4-ede összeszarja magát. Hát lehet ezt nevezni van ilyennek, de ezt máshogy nevezik.
    Az az a Microsoft béta teszternek használja a usereket és ezért még pénzt is kér, szerintem nem nagyon kell magyarázni.
    A Userek pont a relative megbízható ciklusok miatt használt Windows-t de most, hogy DevOps-osra váltott az MS ezt a kényelemhez szokott Userek ezt nem nagyon díjazzák.
    Mondjuk én már 10 éve nem díjazom.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hunluki

    senior tag

    válasz #16820480 #60 üzenetére

    Én csak saját számadatot tudok mondani, nyilván ez nem feltétlen fedi a valóságot, de fedi az én ismerettségi körömet.

    Anno XP ügyileg kb 1-2 évente kellett menni gépet mókolni, javítgatni, ha nagyon KO volt akkor újrahúzni. W7-nél kb felraktam és semmi gond nem volt, 10 emberből talán 1-2 volt aki szét tudta kapni, mondjuk tudni kell hogy ők általában nem eredeti játékok vásárlásával mulatták az idejüket.

    Amióta W10 van azóta -kis túlzással- megállás nélkül csörög a telefonom hogy mi ment tönkre, hol frissítés ragadt be (bootloop), hol hálózati megosztás tűnt el, eleinte népszerű volt a "nem működik a start menü" probléma is, manapság pedig a kékhalál kezd ismét visszajönni a divatba.

    Nyilván vannak szerencsésebbek is, az én gépem pl egész jól működik (kopp-kopp-kopp), igaz az összes létező frissítést amit lehet kitoltam a fenébe (365/30 nap), nem nyomulok tört játékkal, de így is van hogy random előkerül a kékhalál ami aztán 2-3 nap múlva nyom nélkül felszívódik (gyanúsan frissítés hozza/viszi, lehet csak véletlen egybeesés...). HW hibán meglepődnék mert más OS-nek semmi baja ugyanezen a vason, másrészt ha az lenne akkor hova tűnik a kék kaszás?

    Nekem tetszene a W10 gondolatmenete, tetszik az is hogy folyamatosan frissítik és nem engedik a hülyejúzernek kikapcsolni az update-et (én se engedném), jó hogy jönnek az új funkciók de a minőség valahol a béka segge alatt van mostanság. Ezért is döntöttem a halasztás mellett, nekem a stabilitás sokkal fontosabb mint egy csodálatos paint3D vagy hasonló kaliberű "musthave" update.

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #60 üzenetére

    Na az utánad következő vélemény szépen leírja a dolgot, nekem nem nagyon kell itt írni semmit...

    Van bárminemű hiteles számadatod errő

    Senkit nem érdekelnek a számok, ha minden 2 héten van egy cikk az éppen aktuális mi nem működik a Windows 10-ben...

    agy csak dobálózol olyan számokkal, ami látszólag a te álláspontodat támasztja alá?

    Szerintem olvasd végig csak ezt a topikot és utána döntsd el...

    És itt a következő kellemetlenség a sok közül... [link]

    Amire lehet írni, hogy yayy ez semmi, csak ez a sokadik kis semmi lenne...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hunluki

    senior tag

    válasz #16820480 #63 üzenetére

    Pontosan azért kerítenek neki nagy feneket mert elvileg ez volna a világ legelterjedtebb asztali operációs rendszere. Tudom hogy a BSOD minek a jele és kb XP-nél láttam utoljára, de a 10-es kolléga visszahozta a retro hangulatot.

    Persze, minden OS-nél előfordul hiba, csak amelyikért fizettem és anno arról volt híres hogy semmi gond nem volt vele (gondolok itt főként a 7-esre) úgy már egy picit fáj. Simán lehet hogy linuxon is beakad valami, de ez kb pontosan ugyanolyan réteg mint a win kékhalálosok, szerencsétlen hw amit nem szeret a szoftver, ár/érték arányban meg egyértelmű hogy az fáj jobban ha drágán fájt és nem az ha ingyen.

    Nekem nem a windowsal van bajom, elégedett usere vagyok (már ha épp nem kergül meg, vagy szedi le a céges gépről frissítéskor szó nélkül a dolgokat, legyen az program vagy adat), nekem az MS féle nem tesztelek rendesen metódus fáj, ezért is írtam hogy halasztok mindent amit lehet abban reménykedve hogy 1 év után már végre sikerül egy relatíve bugmentes kiadást összerakniuk. Hogy az egész UWP egy katyvasz úgy ahogy van és hogy ahogy a fenti példa mutatja a saját mezei media playerüket sem tudják összerakni rendesen.

    És nem is nagyon látszik hogy törekednének ezek ellen tenni valamit, úgyis dől a lé a céges cuccokból meg a felhőből, mit érdekli őket az hogy épp szétesik az asztali OS-ük. Személy szerint kimondottan örülnék ha kicsit pofára esnének asztai rendszereknél és lecsúsznának szépen 50-60%-ra a jelenlegi felosztásból, akkor végre észbe kapnának és mindenki nyerne mert a konkurencia hatására tényleg minőségi terméket kéne lerakni az asztalra, legyen itt szó épp ablakról, pingvinről vagy akár almáról.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #63 üzenetére

    "szerintem kicsit nagy feneket kerítenek neki a tech híroldalak azért.": annak, hogy csomó usernek elszállt az adata, meg elszállt a komplett windows konfig, mert olyan hülyeségeket találtak ki már megint, amit normálisan nem lehet, lehet túl nagy feneket keríteni?

    az, hogy az ms kétszer is visszavonta a frissítést, azt jelenti, önbevallás jelleggel, hogy pocsék munkát végeztek.

    kellene érezned a különbséget aközött, hogy meghal a network manager, megakad a zárt kódú vga driver (miért, a windowsban nem akad meg rendszeresen? de), meg aközött, hogy eltűnik az adatod. ha megakad a vga, hálózaton keresztül rendbe lehet tenni. ha elszállt az adatod, akkor az elszállt, az update nem végez félmunkát.

    másrészt pedig az, ha véletlenül a linuxos update-ben elkövetnek egy hibát, semmilyen szinten sem menti a windowsos update-ben elkövetett hibákat. ez ócska érvelés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #63 üzenetére

    hallador: Ja, értem, tehát nem kell érveket felhozni, csak "de igen! de nem!" vitát szeretnél?

    Nyilván ez eg mismákolós válasz volt, mert azzal nem lehet mérni mennyi embernél fordul elő egy ilyen, vagy olyan hiba, nyilván nem fogja nyilvánosságra hozni a Microsoft.
    Ez olyan értelmetlen és haszontalan kérdés volt tőled, mintha azt kérdezted volna meg, hogy miért van olyan kevés munkavállaló modern munkahelyeken 50 éves kor felett? (Értsd pl: Számítógépet használni tudó munkatárs) a munkahelyek 80 %-ánál. Nyilván ahogyan a Microsoft sem, a magyar állam sem fogja elmondani, hogy jajj mi olyan versenyképesek vagyunk, de valójában az 55 éves kor feletti munkavállalók 80 % -a funkcionális analfabéta, a modernebb dolgokhoz...

    Szóval lehet itt félrebeszélni, csak minek???

    Mondjuk szerintem amúgy az is lehet mögötte, hogy havonta 2 CPU sebezhetőség derül ki mostanában, a többiről nem is beszélve. Aztán meg a volt már rá példa, hogy mondjuk egy-egy javításra kaptam 90 napot (mondjuk a Google rémlik, hogy ilyet erőltetett), aztán ment a proof of concept publikusba.

    Mondjuk miért van az, hogy a google észre veszi, majd a föld legtöbb programozóval rendelkező kereskedelmi cége nem képes ezt sokszor fél-egy éven belül megoldani?

    Nyilván ez felgyorsítja a fejlesztés ütemét, ami a minőség rovására megy sajnos. Ellenben most már legalább nem kell újra és újra kifizetned a megfelelő összeget, hogy megkapd a friss rendszert.

    Hát ezért miért kell fizetni? Máshol ezeket a frissítéseket megoldják max 1 napon belül, és publikálják is. Igaz, hogy a nem kereskedelmi például Debian mögött van a föld legtöbb programozója.

    A bsod az úgy tudom hardver vagy driver probléma, szóval itt nem kimondottan egy fél a hibás, illetve ezek tipikusan olyanok, amik egy bizonyos rétegnél jelentkeznek.

    Nyilván a mindig a hardvergyártó a hibás eléggé gyenge érv nem gondolod, pláne ha a hibás drivert az MS tolja ki az update-en keresztül... Ha akarja a user ha nem...

    (csak amikor VM-ben futó W10 akart frissülni reggel, amikor éppen dolgoznom kellett volna sürgősen).

    Na ez a másik ami miatt megutáltam a Windows-t amikor épp gyorsan kell, akkor eszébe jut frissíteni, ha akarom ha nem...

    De mondom, volt már olyanom Linuxon is, hogy frissült a rendszer, és meghalt a networkmanager. Vagy jött egy új kernel, amivel nem akart kooperálni a vga driver annyira.

    Ami pontosan Windows alatt is így van.

    Ezek előfordulnak, csak ugye mondjuk egy adott Linux disztrót nem használ annyi ember, hogy bármilyen hírértéke legyen. W10 pedig elég szépen elterjedt mostanra.

    Hát nem tudom szerinted, miért van ez? Mert a Windows az elterjedsége miatt sokkal több embernek keseríti meg a mindennapjait, ha ilyen történik? Szerinted teljesen mindegy, hogy egy probléma 10 000 000 emberből 3 000 000 érint vagy 10 000-ből 100-at? Elég gyenge érv volt ez érzed Te is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák