Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #9 üzenetére

    A fő különbség egy jó tablet meg a netbook között, hogy nincs para az akksiidő miatt. Nekem van két "netbookom" (rendesen: umpc-m) meg lett egy galaxy tabom, ha nagyon megtekerem a tabot, akkor másfél, esetleg szűk két napig bírja. Ha nagyon megtekerem az umpc-t, akkor két órát tud. Az egy vicc, hogy sok umpc kikapcsolt állapotban is leszívja az akksit 4-5 nap alatt.

    A tabon bökök egy gombot, tizedmásodpercek alatt feljön szunyálásból, az umpc-t meg bootoltatni kell, ha nem elég kompatibilis a hibernáláshoz...

    A tab azoknak jó, akik nem akarnak lecövekelni egy munkaasztal elé, egy desktop pc-hez, hanem mozognak. Megy a plázacica twittelni a plázába, nagyi viszi a fotókat a másik nagyinak a cukrászdába, nézegetik, hogy milyen aranyos, hogy a gyerek végighányta büfizés helyett anyuka hátát... Ez az átlaguser felhasználó, akinek a mobiltelefon erre kicsi, nem is látja, nem tudja mutogatni.

    Meg vannak a kocka jellegű felhasználók, akik tudják, mire jó. Nekem pl. egyrészt herótom van attól, hogy ahhoz, hogy valamit lássak az általam üzemeltetett rendszerekből, gép előtt kell ülnöm, még bevásárolni sem mozdulhatok ki. Ezzel egyrészt látom, másrészt azt az 1-2 parancsot, amivel esetleg észheztérítek egy gépet, ki tudom adni róla.

    Másrészt attól van herótom, hogy a folyamatos gép előtt ülés egészségtelen, fáj(hat) az ember háta, dereka. Ami filmet meg akarok nézni, regényt el akarok olvasni, arra ez elég.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák