Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    A Bootcamp mindig is marketing eszköz volt. A user vacillált az osx-re váltás miatt, hogy jaj fut-e majd rajta az x alkalmazás, amit megszokott, aztán szépen megtalálta a mac-es megfelelőit és nem bootolt be többet windows-ba.

    Az első macbook-omat 2006-ban vettem, mert abban az árkategóriában 15" alatt a 13" fehér macbook volt a legjobb ár / teljesítményű brand márka (acer szintű szutykokat nem akartam venni).
    Az volt a koncept, hogy majd win xp-t használok és csak hébe-hóba váltok át osx-re final cut pro miatt.
    Aztán azt vettem észre, hogy pl. vonaton filmnézéskor xp alatt egy-másfél órával kevesebbet bír az aksi, mert a windows nem kapcsolja le a wifit, bluetooth és a többi energiazabáló komponenseket, meg úgy általában jobban pörgeti a cpu-t.
    Így egy idő után igyekeztem mindél kevesebbszer indítani a windows-t. Aztán amikor már vagy fél éve nem bootoltam windows-ra töröltem az egészet, mert minek.
    Azóta már vagy 5 gépváltáson vagyok túl, de sosem jutott eszembe windowst telepíteni a mac-re, mert egyszerűen semmi hasznát nem láttam.

    Ha ismét mac lesz az egyetlen gépem, akkor egyedül talán a játékok fognak hiányozni a windows-ból, de max. veszek egy nintendo switch-et mellé. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák