Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakuu

    őstag

    válasz tothmaxy182 #46 üzenetére

    Ott a pont, csak egyesek nem látnak ki a fejükből és amiért ő tékozol, azt hiszi mindenki más azt teszi, es kicsinyes a nemzet es sir ri, hogy minden milyen draga, konnyu nagypofaval ezt elhinteni 300 ezres fizetessel vagy olyannal aki a letminimumot kitalalja, mert meg a juttatasai is tobb mint a letminimum, de amikor nekik kellene 40 ezret futesre kiadni a letminimumbol es oltoztetni kellene a gyereket, fizetni a tobbi rezsit,meloba utazast kifizetni,auto nelkul es meg enni is a maradek par fillerbol, ket allas mellett mindjart nem lenne ekkora pofa.

    [ Szerkesztve ]

  • Aliszalámi

    tag

    válasz tothmaxy182 #46 üzenetére

    És sem néztem le senkit. Tényeket közöltem. Szerintem az senkinek nem sértés, hogyha elégedetlen az életével változtasson rajta, és ha nem tudja hogyan, akkor kérdezze meg.
    Ha mindenki mérnök lenne (de mint látszik évek-évtizedek óta hatalmas a szakember hiány, mégsem mennek az emberek mérnöknek), akkor valószínűleg borzalmas nagy lenne az ország termelékenysége. Szerintem még Svájcból is jönnének vendégmunkásnak.

    A másik, hogy miért 50 ezer a szempont?! Mikor a szakmunkás minimálbér ennél jóval magasabb (és ahol mérnök dolgoznak, ott azért nem megy annyira fillérezgetés a béreknél, mint a jó magyar KKVnál).
    Aki 50 ezer forintból él rendszeresen az valóban megtett mindent, hogy az élete ne ilyen legyen? Kell-e nekünk ezért sajnálni? Mert sajnáljuk. Nem tudom te hogy keresel 300at, de nálunk az 600 ezer bruttó, amiből a többi ember (és főleg az alacsonyabb keresetűek) orvosi ellátását, és a gyerekei iskoláztatását fizetjük, meg egy rakat dolgot. Sok kérés, hogy legalább egy szakmát tegyünk már le, és akkor oda tudják adni a szakmunkás minimálbért?!

    A közalkalmazottak is pont ezért keresnek keveset. Mert olyan termelékenységű tömeget szolgálnak ki, aminek a fele minimálbéres. Nem a munka értéke határozza meg a béreket, hanem a piac.
    Sok éve nem más a helyzet, aki ilyen pályát választ tudhatta mire számít. Hívatástudatra nem termelődik a GDP.
    Egyébként a szociális munkában is lehet karriert építeni. Ott az unió. Csak nyelvet kell beszélni.

    (#48)

    Miért kell a létminimum alá gyereket vállalni? Komolyan kérdezem... Mert az nem csak úgy lesz, azért keményen tenni kell. És főleg 40 ezerért kifűteni...

    [ Szerkesztve ]

  • Raysen623

    addikt

    válasz tothmaxy182 #46 üzenetére

    Még mielőtt nagyon beleloholnátok magatokat, amit egyébként már meg is tettetek...Egy kis saját történet: ha hiszed, ha nem én is mérnök vagyok. Több mint 10 éve dolgozom mostmár, DE még mérnökként is találkoztam olyan esettel, ahol engem is minimálbéren akartak foglalkoztatni dpilomával és mellette feketén zsebbe kaptam volna még valamit. Mondanom sem kell, azonnal NEM-et mondtam a dologra. A végén mégis bejelentett egy akkori átlag bérre és így indult el közös utunk egy rövid ideig. Mivel az ott keresett pénz már akkor sem volt elegendő egy autó fenntartására sem, így 2 évig két munkahelyen dolgoztam teljesen legálisan diplomás mérnökként!!! Hajnali 6-kor már úton voltam munkába és este 10 körül értem haza vagy később.
    Nem sok kellett és máris kerestem egy olyan munkahelyet, ami kiváltotta a kettőt és többet is hozott a konyhára. A válság miatt azonban az iparág idehaza megzuhant és 90 ezret kaptam volna mint egy szociális munkás diplomával.
    Lehetne még ezt ragozni, DE köztem és az átlag magyar közt annyi a különbség, hogy én nem hagyom magamat minimálbéren foglalkoztatni. Amikor jobban ment akkor szartak bele, ma pedig be vannak szűkülve idehaza a lehetőségek és ugyanúgy megy a sírás. Ebben igaza van a kollégának, és nektek is igazatok van abban, hogy ilyen alacsony béren nem kellene dolgoznia senkinek. Azonban ez az egész nem a politikusokon múlik, hanem az embereken, akinek ha kell meg kell tanulnia odamenni ahol a munka van és nem várni a galambot az aktuális választási igéret porfelhőjében. Egy dolgot kellene tenni a síróknak: le kell állni a munkával tömegesen egy hétre, és mindjárt lenne változás. Erre azonban a magyar képtelen, mert egy utolsó megalkuvó pöcs. Ez keményen hangzik és nem is mindenkire vonatkoztatom! Kollaboránsok vagyunk, mert ez a történelmi örökségünk egy része. Mindaddíg ez lesz, amíg nem zárjuk le végre a múltat és tesszük helyére a dolgokat. Tovább nem is megyek, mert már így is sok, aki érti tudja mire gondolok, aki pedig nem azon nem lehet segíteni...peace. :R

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák