Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Szerencsére azért sokkal korrektebb a Facebooknál, hiszen nem egy automatikusan elfogadásra kerülő Terms of Service frissítés 98. bekezdésének 14. sorában lévő zárójeles, apró betűs, jogi nyelven írt megjegyzésében figyelmeztet rá, hanem:

    1.) Androidon az app frissítésénél figyelmeztet, hogy megváltoztak a kért jogosultságok (iOS esetén nem tudom van-e ilyen).

    2.) A frissített app indításakor egy pop-up ablakban is figyelmeztet, hogy mit szeretne és rákérdez, hogy megengeded-e neki.

    3.) Utólag is kikapcsolható, ahogy a hírben is írva vagyon.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bambano #2 üzenetére

    Indításnál feldob egy pop-up buborékot amiben rákérdez, hogy bekapcsolhatja-e a funkciót. Eldöntendő kérdés.

    Akartam róla screenshotot készíteni, most frissítettem le, de ezek szerint még nem éles a verzió amiben ezek benne lesznek, mert nálam a Google Play sem jelzi a jogosultságoknál, hogy alkalmazásadatokat kérne és az appon belül sincs nyoma erre vonatkozó beállítási lehetőségnek, csak ami eddig is volt: Engedélyezed-e a földrajzi helyedhez való hozzáférést. Első indításnál egyébként erről is feldob egy pop-up buborékot amire igen vagy nem választ kell adni (a Facebook alkalmazás alapból figyel és erre nem is hívja fel a figyelmet, kapcsold ki magadnak ha akarod).

    Megnéztem a desktop Twittert is, ott vannak pipálható dolgok arról, hogy akarsz-e személyre szabott reklámokat, de hiába van bepipálva, a böngésző do-not-track kérése felülírja, szóval ottfelejtett pipa esetén sem követ.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák