Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz CPT.Pirk #38 üzenetére

    Igen, "ugyanúgy megy minden" csak közben folyamatosan átszabják az UI-t, amit egyszer kényelmesen testre szabtam azt lehet tákolni elölről, vagy lemondani róla ha belefáradtam, hogy visszahekkeljem olyanra mint volt előtte.

    Elfogadom, hogy sokakat nem zavar, meg van akinek jobban kézre is áll ez az új design, nekem sajnos nem. Én például a füleket az URL sáv alatt tartottam régen, nekem ott sokkal kényelmesebb használni, de most pár hete megint valamelyik frissítéssel persze szétzuhant a userchrome.css amiből meg volt oldva, n+1 -ik alkalommal már nem volt kedvem nekiállni megint visszarakni. De ez csak egy példa a sok közül, a kiegészítőkről meg egyebekről nem is szólva.

    Mindenesetre még ezekkel együtt is messze jobb mint egy Chrome vagy Edge (legalábbis nekem), de ergonómia szempontjából mondjuk 20 verzióval ezelőtt sokkal kényelmesebbnek (és helytakarékosabbnak) éreztem. :)

    Persze ebben benne van az is, hogy nagyon belefáradtam már abba, hogy az összes szoftver fejlesztő állandóan önkényesen átvariálja "újraálmodja" a felületet és folyamatosan mindent átrendez, ami legtöbbször semmilyen érdemi funkcionális újítást nem hoz, csak "átrakják jobbról balra", vagy eldugják egy másik menübe, az egyre nagyobb monitoron egyre nagyobb tök üres sávok és bumszlibb gombok, egyre sivárabb beállítási lehetőségek... viszont folyton vadászni kell minden frissítés után, hogy most épp hol találom azt a funkciót amit 2 hónapja használtam utoljára, de épp kellene. Mivel sok UI-val dolgozom, így hatványozottan idegesítő. Szóval csak ezért picsogok igazából. :DDD

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák