Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    ezt a definíciódat kiegészíteném a talán legfontosabb momentummal: virtuális erőforrást kapsz. szóval nem szervert bérelsz, hanem elfogadod, hogy ezer másik emberrel együtt egyazon hardveren osztozkodtok, és nincs fizikai határ. ez egy jelentős különbség. ettől lesz cloud, hogy senkise tudja mi a rák folyik a dobozokban.

    és nyilván, ennek lenne az az előnye, hogy live mozgatható és így milyen jól nő a rendelkezésre állás. de hát ezt a saját parkban is meg tudod csinálni. a latency miatt szerintem az egyes földrészek úgyis mindig külön dobozon lesznek, pedig az tényleg jó lett volna hatékonysági szempontból hogy ugyanazt a vasat 8-8-8 órában terheli eu, usa meg ázsia.

    a távoli erőforrások potenciálisan nem létező erőforrások. még kicsit terjed a voip és a következő 9/11-nél úgy leáll a minden, hogy öröm lesz nézni.

    nekem fut ntp a linuxon és nem halt be. elrontottam valamit?

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    azért ahol komoly hardver + szoftver pénzek mozognak, ott nem olyan a hardver, meg nem olyan a támogatás se. ezeknél együtt dolgoznak a gyártókkal minden issue-n, nem kitöltetnek valami formot aztán majd jön valaki megnézni vagy nem. és innentől kezdve a rendelkezésre állás sem lehet ugyanakkora, lévén a hardver is sokkal komolyabb. egy telephelyen belül még ki tudo védeni a hálózat <1 rendelkezésre állását, de több telephelynél ill nemzetközi kiterjedésnél már oly mindegy hova telefonál be a jómunkásember szolgáltatást futtatni.

Új hozzászólás Aktív témák