Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #18 üzenetére

    a managerek észjárása nem feltétlenül józan. hogy csak a legutóbbi példát mondjam: most mond le a Barclay's elnöke.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #85 üzenetére

    "Ki a búbánat állította ennek az ellenkezőjét? ": folyamatosan jönnek a sületlenségek, hogy a cloud milyen olcsó. Eleve ott indul a dolog, hogy akik a cloudot hájpolják, MINDIG megfeledkeznek arról a tényről, hogy a felhőig távközlés is kell, tehát a magasabb szintű távközlés költségeit adják hozzá a felhő árához, mert az úgy fair.

    De mivel a felhőben mindent úgy számolnak, hogy költség+profit, ezért hiába olcsóbb, ha mellé rakják a profitvárakozást, már nem lesz olcsóbb. Korábban akárhányszor jött ez a duma, hogy olcsóbb, annyiszor számoltam végig a cloud díjakat, és minden esetben kiderült, hogy csak maga a cloud annyiba kerül, hogy második, de legrosszabb esetben harmadik évtől olcsóbb a saját vas.

    "És azt mégis hogyan csinálnák? "Örökmozgó" csoda vasuk nekik sincs. Persze ha kinyiffan a szolgáltatás alatt a hardver, azonnal allokálnak egy új VM-et neked az imagedből, de ez nem zéró idő.": például úgy, hogy az esxi meg a xen is tud ismereteim szerint live migrálást. kinyiffant a vas? akkor migrálódjon át másik vasra, automatikusan, valamilyen elfogadható állapotban a cucc és fusson tovább. ugyanis ha ezt nem teszi meg, hanem nekem kell fizetnem tartalék vasért, akkor egy nagy pukkantósat lőttek annak a dumának, hogy azért jó a cloud, mert nem kell a hw csereberéjével foglalkozni. Ha a cloud nem csinálja meg magától a migrációt, akkor KELL, akkor meg kell vennem a cloudban a tartalék hw-t, vagyis a hardver nyűgöktől történő megszabadulás mítosz kategóriába kerül.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #88 üzenetére

    amortizációt? minek is kellene amortizációt beleszámolni? pláne melyiket? esetleg nem ismerjük az amortizáció fogalmát, célját és megvalósítását?

    "Ha megfekszik az alaplap nehezen olvasod te ki a lapokat a memóriából.": ez igaz. ezért praktikus replikálni a lapokat, míg nem feküdt le az alaplap. jó öreg vms, hogy azon ezek a dolgok mennyire triviálisak voltak...

    "hogy másodlagos példányokkal a szolgáltatás abszolút folyamatossága biztosítható.": azért mentem a felhőbe, hogy a másodlagos példányok problematikáját a felhő, mint infrastruktúra, megoldja nekem. ha kibombázta valami alólam a szerverfarmot, akkor elfogadható határidőn belül a szolgáltatás elfogadható állapotból induljon el újra (tehát pl. nem várom el a nyitott tcp kapcsolatok migrálását, bár azt is meg lehetne oldani, de pl. elvárom, hogy egy nem túl régi diszk-állapotból rebootolva beavatkozás nélkül menjen tovább a műsor). Ha ezt nem biztosítja a felhő, akkor a hardver csereberére vonatkozó felhőfan állítások hamisak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák