Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #41 üzenetére

    kernelben nincs ntp, tehát nem bekapcsolva, hanem telepítve, és nem ntp hanem ntpd.

    (#44) floatr: én nagyon sajnálom, hogy egyesek nem akarnak vagy tudnak számolni, de nem érzem, hogy ez az én hibám lenne. pár éve az informatika outsourcing volt a menő japi manager duma, be is dőlt neki egy halom cég. azoknál a cégeknél volt sikeres az informatika outsource, ahol számított, hogy hány alkalmazott van. ilyen cégeknél nem foglalkoztak a magasabb költségekkel, mert a bevétel/alkalmazott mutató a tőzsde hekkeléséhez jobb eredményt adott, tehát elfedte a veszteséget.

    (#46) Cathfaern: a kérdés az, hogy egy "mértékadó" "híresen elfogulatlan" magazinnak meg a meghatározhatatlan forrásainak kell hinni, vagy annak, amit az amazon mond. és persze vitát nyithatnánk, hogy az a nagyobb presztízsveszteség, hogy egy villám leborította a teljes szerverfarmot vagy az, hogy kiborult egy kernelhiba. Szerintem a villám gázosabb, tehát bevallani, hogy a kernel volt, okosabb lett volna, mint villámra kenni.

    Hozzáteszem, ma sokáig voltam nettől távol, tehát ha közben az amazon bevallotta a kernel dolgot, akkor fentieket visszavonom.

    (#47) dajkopali: nem értem, milyen mentésről beszéltek. a felhő elvileg azért felhő, mert nem áll meg. Ha arról kell beszélni, hogy hol van a backup, akkor már régen megette a fene az egészet. több százezer szervert visszatölteni az alternatív szájton normális idő alatt lehetetlen, következésképp valós idejű replikációról lehet kizárólag szó egy normális felhő esetén.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák