Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #06658560 #106 üzenetére

    Szerintem rossz reklámokat nézel :DDD Merthogy pont ez "A" felhő: rugalmasan paraméterezhető erőforrás használat, egy csomó olyan plusz szolgáltatással, amelyekből mint építőkockákból összerakható dinamikus infrastruktúrán fut valamilyen általad készített szolgáltatás / alkalmazás. A kapacitás ésszerű keretek közt korlátlan és csak a rá szánt pénztől függ, hogy mennyi terhelést bír el - ezzel együtt, hogy mennyi bevételt termelhet.

    Az Azure és a Google inkább alkalmazás futtatásra reklámozta a saját felhőjét, ahol te csak meghatározott (és ezzel korlátozott) formátumú és képességű programokat tölthettél fel, amit az ő infrastruktúrájuk futtat. Azóta az Ms Azure is elamazonosodott és már akár linux alapú virtuális gépeket is lehet futtatni rajta.

    (#107) bambano:
    a pici kft kapcsán a válaszom: nem :). A konkrét példában csak feltolja a fájlokat, mint ahogy az noname ingyenes tárhelyére tenné, kipipálja hogy http-n elérhető legyen, publikus legyen, beállítja a domain-jénél, hogy hol van a tartalom. Kész. Nincs oprendszer, nincs helyi rendszergazda. A példában 1GB tárhelyet, 1 GB kimenő (és 1 GB bemenő de az 0) forgalmat és 1 millió fájl lekérést állítottam be. Ha tényleg nagyon primitív kis html oldal, akkor pár cent az egész (első évben pedig még bele is férhet az ingyenes keretbe).

    hírportál: hehe. csakhogy az amazon nem állt le, mint ahogy a bulváros cím sugallja. Egy központ (egy zónája?) szenvedett el üzemzavart, mert a fél államot elvitte egy hurrikán. A szolgáltatások működnek tovább, az armageddon ellenére 2 napom belül teljesen helyreálltak, ha jól tudom. Emellett a világ másik 6 régiójában és azokon belül nem is tudom hány zónában ugyanúgy üzemelt a szolgáltatás, mint általában. A nagy hírportál talán régiónként is elosztja a terhelést, így nem kell, hogy észrevegyenek ebből bármit Virginián kívül... ott is csak azért, mert az olvasóknál nincs internet vagy áram. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák