Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #108 üzenetére

    hogy ne a levegőbe beszéljek, itt egy privát célokra használt valós példa: [link]
    A $2.05 -ből $1 egy inaktív instance 10GB-os tárhelye. A végösszegből 42 cent a jó magyar áfa. Nettó $0.63-ba kerül, hogy 9000 fájl letöltés történt (12.5 / óra). Az adatforgalom azért 3GB+, mert néhány bugreporthoz feltettem dvb-t mux mintafájlokat és gondolom azt töltötték le páran. :)

  • bambano

    titán

    válasz azbest #108 üzenetére

    amazon nem állt le? akkor mi most tévedésből trollkodunk itt két napja???

    "A szolgáltatások működnek tovább, az armageddon ellenére 2 napom belül teljesen helyreálltak, ha jól tudom.": komolyan mondom, egy ilyen szuperbiztonságos meg nem tudom még minek hájpolt felhőnél az, hogy "két napon belül helyreállt", vonyítva röhögtem rajta. Felhő. nem két napon belül kell helyreállnia, hanem kb. egy reboot ideje alatt. Két nap alatt én itt Debrecenben megrendelek egy új gépet, beülök a kocsiba, elhozom Pestről, újrahúzom nulláról, visszatöltöm a mentést, berakom a másik szerverhotelbe és megy tovább az egész. Ha a felhő *csak* azt a szolgáltatási minőséget tudja biztosítani, amit én itt vidéken különösebb szerződések nélkül produkálni tudok, akkor a felhő nem ér semmit. Ne bohóckodjunk már végre, beszéljünk arról, hogy mi az, hogy sla meg rendelkezésre állás.

    Ha pedig hírportál lennék és az lehetne a választási lehetőségem, hogy két napra lerohadok vagy dupla/tripla díjért másik két locationban is bérlek szolgáltatást, akkor először kiröhögném, aki ezt ajánlja üzleti cloud szolgáltatásként, utána pedig a tettlegesség mezejére lépnék.

    Ez NEM cloud. Bizonyították, hogy a cloudról szóló marketing halandzsának nem felelnek meg. Ez valami emelt szintű szerverhotel központosított beszerzéssel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák