Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz azbest #70 üzenetére

    Nem kell túldramatizálni a helyzetet. Pont az a bökkenő az ilyen rendszerekkel, hogy jön egy vihar és úgymond b....tod a többszörös betápot meg generátorokat meg kutyafülét. Hiszen a cikk is pont erről szól. És ez csak egy sok egyéb lehetőség közül.

    Egyébként igen, megvan a szünetmentes táprendszer kiépítve a cégnél. A négy kilences rendelkezésre állást meg ha jóltudom az áramszolgáltató biztosítja. Az elmúlt 6 évben ebből nem is volt probléma (persze 1-2x fél napra (az elmúlt 6 évben) volt karbantartás illetve hálózatfejlesztés, de az előre bejelentett volt). Igen klíma is van. Plusz többszörös biztonsági másolat.
    Tehát ha elfüstöl egy kép, mondjuk egy villám miatt - ami még szintén nem történt mert erre is védve vagyunk - akkor ott a backUp elérhető helyen, biztonságban. A gép meg nem probléma, mert egy telefon a rendszergazdának és 10 perc múlva ott az új gép, telepített op.rendszerrel meg mindennel. Ilyenre kétszer már volt példa a cégnél.
    A múltkor pl elromlott az egerem. :) Az a mocskos műanyagtábla amit raktam be a gépbe nyomtatni feltöltött statikusan és kisült mikor az egérhez értem. Véletlenül szóba hoztam a főnökömnek a meetingen, ő telefonált egyet és 10 perc múlva megjelent a rendszergazda egy darab egérrel. :D Ez így megy...

    Tehát igazából olyan bődületes dolog még nem történt, amiért megérné átállni cloudra. Amúgy mi egy reklámstúdió vagyunk, éves szinten olyan 2-3TB-nyi anyagtermeléssel. Ez jelent esetben olyan évi 1-2db háttértárat jelent, plusz azok backup-jai.
    Nem olyan összeg és nem is olyan munka ami miatt megérné váltani.

    De én még mindig nem mondtam azt, hogy a Cloud az ördögtől való és el kell égetni! Szó sincs erről. Csupán azt jegyeztem meg az előző hozzászólásban, hogy kizárólag a Cloudra támaszkodnia egy cégnek felelőtlenség. Hiszen a Cloud egy plusz hibalehetőséget ad a rendszerhez. És ezt nem is tudod megcáfolni, hiszen itt a cikk ami alatt írogatunk, ez pont erre példa. De volt már korábban más is. Szóval jó dolog a cloud, képek kis családi videók tárolására, de fontos munka állományokat amiket mondjuk bármikor el kell tudnom érni nem tárolnék ott.

Új hozzászólás Aktív témák