Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bounti

    aktív tag

    190.000-ért van Ryzen 5300u-val Acer Aspire 5 (az Zen2-es, de kapott apróbb fejlesztéseket) igaz, csak 256 Gb SSD-vel, viszonnt van 2,5" hely benne, 8 Gb rammal. Az 15,6-os. Írtam róla egy szösszenetet, majd egyszercsak olvasható lesz a Logout-on...

    Minden szentnek maga fele hajlik ugyan a keze, de azért mégiscsak azt venném inkább...

    [ Szerkesztve ]

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz opr #21 üzenetére

    Ez 14" az 15,6". Sok különbség nincs, az Aspire súlya 1.8 kg töltővel. Nem egy nehézsúlyú versenyző az sem. Természetesen nem egyformán teszteltem a PROHARDVER!- rel, de nekem úgy jött ki több mint 7 óra, hogy abban volt böngészés, youtube, és offline filmnézés is, és 10%-nál még majdnem 1 órát írt.

    Természetesen mindenki eldöntheti, hogy neki mi a jó, mi a fontosabb, nekem az a kis plusz teljesítmény ami van még benne.

    ddekany #24: Alapfeladatoknál egyáltalán nem zúg, passzívban megy, a turbót lelőve is bőven erősebb mint egy Celeron, vagy egy kis Pentium. Néha kihajtja a levegőt, de bőven tűrhető a hangja.

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz opr #27 üzenetére

    Nézegettem az olcsóbb Lenovokat is, mielőtt ezt az Acert megvettem, hát, azt kell mondjam azok tűnnek igazán egypálcásnak... Se billentyűzet világítás, se ujjlenyomat olvasó, se alu fedlap... Persze a Swift magasabb kategória mint az Aspire, de mostmár több mint egy hónapja használom, és nem érzem kényelmetlennek gépelésnél sem. A passzívság lehet előny, de nálam például szóba sem jöhetett a klíma hiánya miatt, plusz én tiltom a turbót, és így alig fogyaszt, tehát alig melegszik. Nameg most kiberheltem egy régi laptophűtőt, és beleraktam egy 12 centis ventit, ami alapon hajtva kvázi nem engedi elindulni a saját hűtőjét, viszont hangtalan is az alapfeladatok alatt. Így, bővítve egy 1 terrás sata ssd-vel tökéletesen kiváltja a régi Ryzen 1200-as asztalimat, annál kisebb fogyasztással, persze szerényebb grafikus teljesítménnyel.

    Nem mondom, hogy nincs piaca ennek a gépnek, de számomra jobb választás volt tízezerrel többért az Aspire.

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz Kbali #43 üzenetére

    Nem, nem a cikkben szereplő gépem van, egy kicsit nagyobb, és igen, aktív hűtésű, bár ahogy írtam is, alig-alig kapcsol be. Szerintem a tapasztalat az tapasztalat.

    Ha esetleg arra céloznál, hogy reklámozom ehelyett a gép heyett, akkor megnyugtatlak, nem így van! Csak nemrég szereztem be az enyémet, és viszonyítási alapként írtam, hogy az mit tud tízezerrel többért. Mindenki eldöntheti, hogy mi éri meg és mi nem.
    A több információ csak jó, szerintem...

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz Kbali #58 üzenetére

    Rendben, értem. :R Mondom mégegyszer, igen ez nem passzív, akinek ez fontos, az persze nem az Aspire-t fogja venni, ebben igazad van! Nem is igazi összevetés volt részemről, csak úgy gondoltam hozzászólik, ha már ugyanúgy Acert vettem, közel azonos árért, kissé más specifikációval persze. Hátha valakinek hasznos infó.

    Kopi72 #61:

    Nem hinném, hogy Thinkpad minőség lenne! Azért nem kell csapkodni (bár még csak két hónapos), és ugyan nem aluminium az egész, csak a fedlap (emiatt, és a normális zsanér miatt nem remeg a kijelző gépeléskor), de abszolút használható! A billentyűzet ilyen kocagépelőnek, mint én teljesen megfelelő, nemigen szoktam melléütni. Természetesen nem kelhet versenyre a drágább üzletiekkel!

    Abban meg nem szeretnék állást foglalni, hogy egy új alapkategóriás vagy egy használt üzleti a jobb. Nekem ez vált be, másnak más.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz LasseFriden #78 üzenetére

    "A helyettesítésre ajánlott Aspire 5"

    Szerintem valamit nagyon félreértettél... nem ajánlottam helyette, csupán megjegyeztem, hogy csupán tízezerrel drágábban vettem épp nemrég egy olyat, ami teljesítményben bőven jobb, és nem sokkal nagyobb és nehezebb ennél, bár akinek az általad felsorolt tulajdonságok a fontosak, az természetesen ezzel jár jobban. Mivel eltérő dolgokra használjuk világos, hogy nem ugyanazok a gépek valók nekünk.

    Én szívesen olvasom mindig, ha valaki az aktuálisan tesztelt gépnél olcsóbb vagy kissé drágább, közel azonos (vagy netán jobb) tulajdonsággal rendelkező gépről ír, hogy mi vele a tapasztalata, így könnyebben tudom belőni, hogy nekem mi való...

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

Új hozzászólás Aktív témák