Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz Vasinger! #12 üzenetére

    A topcase-ben van egy RGB szenzor a tapipad mellett, az nézi meg, hogy hogyan van beállítva a panel és kalibrálja ha elmásztak az értékek. Viszonylag precíz és nagyon hasznos dolog!

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vasinger! #12 üzenetére

    dell: felejtsDELL... nekem nem voltak jó tapasztalataim a dellel...

    "ha ránézek egy idei modellre, olyan mintha egy 10 évvel ezelőttire néznék rá.": mert ez direkt ilyen. egy elegáns üzleti öltöny is pont olyan, mint régen, egy elegáns üzletember-táska is olyan. egyébként van már mindenféle csicsás lenovo is, még thinkpad sorozatban is (thinkpad edge y580, z580), ha neked csicsapicsa kell, vehetsz olyat.

    "Mi alapján végzi a kalibrálást? Van neki valahol valami szenzora?": meglepetés!!! benne van a cikkben!

    "Egy SSD-t biztos beleraknék, ha virtuális gépezel, rengeteget dob sebességben": attól, hogy a ph!-n virtualizációval reklámozzák az ssd-t, az még nem feltétlenül erre való. másrészt az ára, harmadrészt meg virtualizálni szerveren szoktam, nem notebookon. Ez munkagép, nem játszó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tikakukac

    titán

    válasz Vasinger! #47 üzenetére

    Szerintem szerencséd volt ahhoz a millából ahhoz a pár Thinkpadhoz, amiben fos volt a zsanér. A komplett topikot benyálazva szerintem a legritkább dolog, amit kidob a kereső.

    Ezúton megint gratulálnék a Mac-nek, kaptunk a 30-as szériával ULTRACSINI!!! világítós billzetet meg szigetes billt. Nem, nem kell átgondolni semmit, ami jó, az jó. A fogyasztói társadalom által meg az Alma által hangoztatott "a régi szar, az új menő" stílust nyugodtan hagyjuk meg az agymosott embereknek, páran szeretnének rendes port kiosztást és gépeket. És igen, nem pláza körökben megnézik a TP-t, mert dögös, mert más, és nem szappantartó, mint minden telefon meg laptop. Ennyi a titok, nem több.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Vasinger! #47 üzenetére

    Az hogy mi szebb minél, nézőpont kérdése.
    Nekem eddig két ThinkPad-em volt / van, egy T40, és most egy T61p, és szerintem bármelyik szebb egy Macbook-nál.
    Itt a funkció van elöl, ott a design, és kész.

  • sutszi

    veterán

    válasz Vasinger! #47 üzenetére

    Ez hülyeség. Az öltönyök is rengeteget fejlődtek, ne akard már ezt a hülyeséget bárkinek is bemagyarázni. Tény ami tény, az öltöny ma is egy zakóból, ingből és egy nadrágból áll, de most én nem is radikális változásra, csilivili ujjlenyomatgyűjtő külsőre céloztam, hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból...
    Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás. Az én notimat sem a külső alapján vettem, mert speciel nem tetszik annyira, mint pl egy Macbook mondjuk, de mégis sokkal szebb mint egy TP.

    Ez szerintem nem kicsit téves...Először is ha megnézed, akkor a TP-k külseje is változott sok apró részletben.
    Azért mert ez valakinek nem veri ki a szemét még ott van...
    Az öltönyök pedig némi szabás változáson kívül ugyanúgy öltönyök maradtak mint régen. Ezért hívjuk őket öltönynek...

    Egyébként lekerekítést és egyéb csicsát szeretnél? Kérlek fordulj a Thinkpad EDGE széria felé...
    Ja, hogy neked a Macbook a vizuális etalon?! Akkor vegyél azt...
    A munkatársam egy Macbook Pro (Retina)-val dolgozik így volt alkalmam alaposan megnézni. Szép szép...de ízlés kérdése. Nekem jobban bejön a full fekete szögletes TP külső...
    Ennyi erővel ne járjak olyan ruhába amibe járok mert neked(vagy másnak) az nem tetszik? Micsoda hülyeség ez...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Vasinger! #47 üzenetére

    "Én meg pont a nem így látom. Ahány Lenovo-t láttam, mindnek ritka szar zsanérja volt. Úgy lötyögött, hogy az hihetetlen, még a régibbi TP-nél. Ha fingik egyet a légy már attól beremeg. Az első pár Lenovonál aminél ezt láttam, azt hittem, hogy csak egyedi hiba, de nem."

    Akkor még nem láttál D630-as Latitude-ot, 4 évesen már a második pár zsanérját emészti, az első pár jó ideig csak durván lötyögött, míg el nem tört az egyik oldalon. Kapott egy bontottat, de ez is kezd egyre elkopni. :U Ennek ellenére azt aláírom, hogy T60 óta jellemző ez a lenovo-nál is, de sok régi IBM gép megfordult nálam, 7-8 éves példányok is, 1 kivételt leszámítva (agyonhasznált X40) egyiknél sem volt ilyen probléma, legtöbbnél minimális holtjáték sem volt észlelhető.

    "Másrészt láttam már olyan Lenovo-t amire olyan igényesen raktak a kijelzőre belülről fóliát, hogy hullámos volt a képe ha az ember jobban megézte"

    Ez tuti egyedi hiba volt, már ha egyáltalán gyárilag így jött ki az a gép és nem utólag piszkáltak bele. :U

    "most én nem is radikális változásra, csilivili ujjlenyomatgyűjtő külsőre céloztam, hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból..."

    De minek? Illetve minimális változtatásokat amúgy is eszközölnek évről évre. Ergonómiában nem tudom hova lehetne fejlődni, még mindig ez a dizájn a legergonomikusabb, azért is néz úgy ki ahogy.

    "Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás."

    Érrezük is a bőrünkön..., kiirtott természet, mérgezett víz/levegő, ipari hulladékkal azonos minőségű élelmiszerek, stb. Tényleg, de jó ez a haladás. :)

    [ Szerkesztve ]

  • amargo

    addikt

    válasz Vasinger! #12 üzenetére

    Céges szinten elég sok generációs DELL-t megéltünk az elmúlt 10 évben, volt benne FS korszak is. A DELL-el kapcsolatban elég sok a negatív tapasztalatunk, vannak benne 17" munkagépek és 14"-15"-es vezetői is, a 17"-ek hullanak mint a legyek, szanaszét olvadnak, a kisebbek, meg kopnak és nyeklenek-nyaklanak..
    Azért kértem én tavaly TP-t (x220), na meg mert otthon van 3-om :)

    audi100td: Ergonómia, az x220 esetén ezzel a hosszított DEL gombbal elégé meg bolondították a lelkemet..

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vasinger! #47 üzenetére

    "Én meg pont a nem így látom.": szemészeten gyógyítják.

    "Tény ami tény, az öltöny ma is egy zakóból, ingből és egy nadrágból áll": tény, ami tény, az öltöny soha nem állt zakóból, ingből és nadrágból, az öltöny zakóból és nadrágból, max. zakóból, mellényből és nadrágból állt.

    "hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból.": a thinkpad az szögletes. mint amit szamuráj karddal faragtak. a rendes bmw pedig hátul hajt, akkor is, ha pár idióta szerint fel lehet rakni egy propellert egy fwd autóra. vannak evidenciák, amiket nem kérdőjelezünk meg. el tudom fogadni, hogy neked nem tetszik a thinkpad designje, de akkor a helyes gondolkodásmód az, hogy nem tp-t veszel, nem pedig az, hogy akkor legyen más a tp. a tp az így tp.

    "Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás": egyrészről ugye tudunk különbséget tenni a hagyományokhoz való ragaszkodás meg az egyhelyben topogás között, pláne célszerűség esetén, másrészt jó pár országot tudnék mutatni, ahol ragaszkodnak a régihez is, mégis haladnak.

    "Ki beszélt itt játékgépről?": aki nem tudta elképzelni, hogy egy notebooknak lehet jól specifikált feladatköre a munkahelyen, és másra nem használom. Ezt a notebookot nem azért vettem, hogy próbálkozzak, teszteljek, beállításokkal játsszak rajta, hanem arra, amire. Nekem valahogy nem hiányzik, mikor kint vagyok a helyszínen, hogy ahelyett, hogy két terminál meg két minicom menne rajta, még fusson valami adott feladathoz totálisan felesleges és irreleváns vmware, xen vagy bármi más szuttyadék.

    "azt tudom, mivel ez az egyik szakmám, hogy virtualizáláshoz sok ram kell és háttértár sebesség.": ha tényleg a szakmád lenne, nem csak a szádat tépnéd, tudnád, hogy ilyen túlzó általánosításokat nem teszünk, mert nem igazak.

    "Ha láttál már komoly szervereket, ott több száz GB-nyi SSD van RAID-be kötve és arról futnak a virtuális gépek, nem véletlenül.": még egy komoly szervert se láttam, ahol virtualizáltak volna és a szerverekben több száz giga ssd lett volna.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák