Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz bambano #12 üzenetére

    Kicsit fura a megfogalmazás, de külföldön teljesen más az egyetemeken, főiskolákon a mentalitás.

    PS4

  • DarkFater

    tag

    válasz bambano #12 üzenetére

    Kedves Bambanő!

    Örülök, hogy ennyire optimista vagy és ennyire tájékozott.

    Én bizonyára igen tájékozatlan vagyok, bár a rokonságban van két főiskolai tanár és látom mit szenvednek a gyenge emberanyaggal (azért vannak sikerélményeik is), miközben én épp a harmadik diplomámat csinálom, immár munka mellett levelezőn és látom mennyire gáz a rendszer.

    És tényleg fogalmam sincs, hogy mi megy egy egyetemen, főiskolán, hiszen nem vagyok bennfentes, csak harmadjára koptatom a padokat.
    Így nem látom mennyit változott a rendszer 20 év alatt, nem látom, hogy most mennyire leterheltek a diákok minden szarral és csak a lényegre nem jut idő és arra sem emlékszem, hogy az én időmben anno első alkalommal mi XT-ken dolgoztunk, mert a 286 AT-k (mind a 10 db :D ) azok a felsőbb éves szoftveres hallgatóknak voltak fenntartva, hehehe.

    És persze az is igaz, hogy nem olvasok, nem tájékozódom, így aztán nem hallok az Akadémiai botrányokról, nem hallom azt, hogy hogyan menekül külföldre sok jóeszű kutató, mert Magyarországon nem hagyják labdába rúgni, miközben külföldön meg elismerik szakmailag, anyagilag, stb.

    Ja! És az ETR az tényleg mindenhol gáz valamilyen szinten! Amiket hallok... ahhoz képest a mienk dobogós. :)

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák