Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz this is life #45 üzenetére

    Én azt vettem észre, hogy az emberek többsége a WP 8.x vonalnál ismerkedtek meg a rendszerrel, és az már egy Nokia által erősen átitatott szemléletvilágot tükrözött, és aki ilyen mobilt vett, egészen más igények mentén tette, pl aki egy Lumia 5xx-at vett, szemben mondjuk egy HTC Titan userrel. Én az Optimus 7-emmel még szerencsére az eredeti UX-et ismertem meg, és én ezt tekintem a pre-Nokia érának, ami a WP fejlődésének első szakasza volt. Ilyenkor még egy csomó app nem volt elérhető a rendszerben, ellenben egy csomó szolgáltatás beépült magába az OS-be. Emlékszik még bárki arra, hogy a People Hub-ban lehetett látni a tweeteket, a Fotók közt a Facebook albumokat, az SMS appban pedig a Facebook Chat-et?? :DDD Számomra ez volt az igazi trouvaille az egész UX-ben.
    Egyik oldalról a hasonló jellegű szolgáltatások Hub-okba csoportosítása, másrészt viszont a post-app szemlélet, hogy ahelyett, hogy minden szarra lenne 1-1 dedikált app, helyette a rendszer által nyújtott appok szolgálnak kliensként az egyes szolgáltatásokhoz.
    Ahogyan az magától értetődő, hogy bármelyik e-mail beállítható bármelyik e-mail kliens appban, úgy annak is magától értetődőnek kellene lennie, hogy a Messengertől a Telegramig minden egy Messages appban legyen, mégsem ez a helyzet ma sajnos. :(
    Én éppen ezért nem érteztem soha igazán gondnak az app hiányt. Az egész rendszer aköré a gondolat köré épült, hogy ne is legyen appkra szükség. Az embereknek szolgáltatások kellenek, mégpedig oly módon, hogy azok natívan épüljenek bele a rendszer UX-be.
    Ilyet azóta sem tudott semmi felmutatni. Egyedül az Ubuntu esetében voltak kísérletek, de ott is inkább az internetes információáramlás és annak rendszerezése volt fókuszban, ami a „Scope” fantázianevet kapta. Az is egy zseniális koncepció, és szintén a post-app szemlélet köré épül: Mi lenne, ha az internet összes információját - legyen az szöveges, audió, képi vagy videó - kvázi natúr formában, az eredeti szolgáltatások, azok proprietary kliensei és szabványaitól mentesen, egy tematizált, rendszerezett formában tudd fogyasztani? Dedikált Wikipedia app helyett volt Wikipedia Scope, ami egy célzott kereső volt a Wikipedia tartalmaihoz, de natív formában megjelenítve az adatokat. Dedikált Spotify kliens helyett Spotify Scope volt, ahol ilyen formában tudtál rákeresni a zenékre, és natív módon hallgatni, mert a tartalom az igazán fontos, nem az, hogy azt feltétlen az eredeti szolgáltató saját appján keresztül tudd megnézni.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák