Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz bambano #118 üzenetére

    Tévedés, az ezelőtti hsz-ed normális volt, illetve erről nem tudtam, hogy professzionális support vehető linuxhoz is. Mint fentebb be is vallottam, linuxon a tudásom valóban elavult.
    Ha igaz amit mondasz, és normális support igénybevehető, akkor ezt visszaszívtam.

    Egyébként mutasd meg nekem, ahol olyat írtam, hogy soha ne migráljon senki? Én csak azon vagyok kiakadva, hogy terjesztitek itt az igét vakbuzgón.
    Valóban, egy pár éves távlatban lehetne migrálni, szép lassan az iskolákban is be lehetne vezetni, de ez nem a jelen, ezt fel kéne fogni végre.

    Jelenleg még windows alapon is szánalmas az oktatás, akkor a linux oktatás milyen lenne? A legtöbb iskolában a rendszrgazda = az infotanár, ami megintcsak röhejes, olyanok is a rendszerek, amilyenek...

    pedig többször le lett már írva, hogy amit mondasz, téves.
    Ebben a topicban? Hol lett ez így konkrétan leírva?

    ikonokat kapok, meg a nevét.
    És bármi probléma van, a legtöbb user kapásból nézi a kiterjesztést a tulajdonságoknál.

    én meg egy csomó programot ismerek, ami [...] például a sap
    Állította itt valaki az ellentkezőjét? Senki nem mondott olyat, hogy linux alá nem lehet megfelelő szoftvereket találni, sokszor akár ingyenesen, ami ms-re nem feltétlen igaz. Ez nem változtat a tényen, hogy amíg a nagyvállaltoknál nem ez van, addig ez kb. senkit nem érdekel.

    egyrészt a jelenleg a hangsúlyos...
    Miért, mi legyen? Vigasztaljuk meg azt, aki munkát akar találni, hogy ugyan jelenleg nem fogsz tudni vele, de ez szerintünk nem hangsúlyos? rotfl.

    azóta meg havaj van
    Persze, meg eljött a nirvana és valóra vált a télapó. Persze simán lehet ilyen eset is, de azt be kéne látni, hogy ez a ritkább.

    De igazából ez a vita soha nem ér véget. Ha a tényeket nézzük, mindkét oldalról, akkor ez jön le:
    - a linux valóban ingyenes, bár ha már supportot vásárolsz, akkor mindjárt fizetős lett, nem? Vagy fizetni csak a windowsért ördögi dolog? Csak mert ezzel épp a legfőbb érvetek lett agyonlőve. Magyarázd el plz, hogy miért jobb, ha az iskola a linux supportért fizet, mint ha a windowsért.
    - egy megfelelő rendszergazdával, feltételezve, hogy az adott igényekre létezik a megfelelő szoftverkínálat linuxra, valóban lehet jó
    - jelenleg a legtöbb cég windowst használ, tehát ha már mindkettőlrt fizetünk, miért is jobb a linux azon kívül, hogy Te jobban szereted? Miért is akarod megszivatni a diákokat azzal, hogy egy alapvetően bonyolultabb (bár valóban sokrétűbb) rendszert erőszakítasz rá?
    - ha a megfelelő oktatás megvalósul, valóban kijöhet egy linuxos generáció. Bár azt, hogy ennek mi lenne az _értelme_ még mindig nem voltatok képesek elmondani, csak azt, hogy pfujj windóz.

    Jut eszembe, kérdés, nem is igazán kapcsolódik a témához, csak kíváncsiság, hamár vannak itt hozzáértők: openofficeban van olyan, hogy macro, vagy csak a beépített függvényekkel lehet játszani?

    zeg: ez egy elég hülye hozzáállás, hogy ne kapjon mindenki, de valahogy csak megoldják...
    Amúgy meg rakjátok már össze, hogy nem az a lényeg, hogy megbírkózna-e vele, ha jól tanítanák, mert nyilván igen, hanem az, hogy tudja-e használni, van-e értelme egyáltalán az egésznek...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák