Új hozzászólás Aktív témák

  • Jani888

    újonc

    Üdv,jó cikk lett! Én is Mezőkövesden lakom,és sokszor voltam már kint énis,utoljára kb.4 éve,de tervezem,hogy kinézem majd mostanába. Már nem őrzi senki és a műholdas képen bejelölt úton simán be lehet menni,de vezet oda a város felöl is több földút. Sokan szoktak kimenni kocsival csapatni,driftelni,gyorsulni télen is. Körülbelül 2 éve rendeztek itt utoljára gyorsulási versenyeket,azóta nem használják semmire sajnos! Pár héttel ezelőtt felbontották az Ír céggel a szerződést,és visszakerült MKövesd,MKeresztes és Miskolc tuljadonába,most befektetőket keresnek és újra akarják indítani elsősorban tehergépek részére. Én is,és sokan a városban örülnének,ha újra beindítanák és munkahelyek lennének. Az más kérdés,hogy lenne-e rá igény mert a környéken ugyan vannak gyárak,de egyiknek sem érné meg repülővel hozni-vinni a legyártott cuccokat,esetleg az egri ZF gyár,de az egyedül kevés lenne. Én 23 éves vagyok,és sajnos nem láthattam működni a repteret,de a szüleim meséltek arról,hogy milyen is volt amikor működött.Volt itt forgalom bőven! Mesélték,hogy nem egyszer 10-es,15-ös rajban repkedtek a Migek,sokszor késő éjszaka is,a házak beleremegtek akkora hangjuk volt,el lehet képzelni.Atombunkereket én sem láttam ott soha,de 2 bunkert igen,tégla fallal van betemetve a bejárata,de az biztos nem atomnak volt kialakítva,elég alacsony a bejárata. Van egyébként egy laktanya is a reptérről keleti irányba a várostól nem messze,de azt szigorúan őrzik talán fegyverrel is,de kutyák vannak az biztos. Annak a bejáratához még a Google kamerás kocsi is elment,így Google Mapsban meg lehet nézni,de csak a porta látszik. A mai napig megmaradtak ott az épületek viszonylag jó állapotban,és még az őrtornyok is megvannak,ott hogy mi lehet még a területen belül azt sajnos nem tudom.Ez a terület is a mai napig vasúti összekötettésben van. Különleges hangulata van ezeknek a helyeknek az egyszer biztos! A reptérre visszatérve még,kb a 2000-es évek elején használta utoljára a Honvédség ejtőernyős gyakorlatokra,erre jól emlékszem,többször is voltak itt akkoriban pár napig,2 MI-8-as kopterekből ugráltak ki a katonák felváltva. Úgy 3-4 éve pedig a Gripen vadászgépeknek van itt a Bükk körzetében kijelölve a gyakorló légtér,nincs olyan hét amikor legalább egyszer ne repülnének itt,sokszor szinte egész nap,este is. Gondolom ehhez a reptérnek is köze van több okból is pl: ha gond van a géppel itt letudnak szállni,és szoktak alacsonyan is rárepülni a területre mindig ősz tájékán,gondolom valami gyakorlás céljából. Egyébként szerintem simán letudna ide szállni egy óriás Antonov is( ha működne a reptér),minden adott lenne hozzá,a pálya iszonyat vastag betonnal van kialakítva elbírná. Ennyit akartam leírni:D akinek van kedve az nézzen ki. Szép napot!

Új hozzászólás Aktív témák