Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz essexboy #5 üzenetére

    dísztárgynak? 310.000 Ft-os dísztárgy. amit kiraksz a polcra és a második hét után 40 évente nézel rá?
    akkor már kérj meg egy asztalost, hogy esztergáljon neked fából könyveket és fesd őket EB színűre. végeredményben ugyanúgy műveltnek fognak hinni akik látják.

    erről az városi legenda jut eszembe, amiben az újgazdag hölgyemény betipeg az antikváriumba és kér 20 méternyi zöld könyvet, mert az harmonizál a nappali színével

    (#8) dajkopali és még azt hittem, hogy valami újat találtam fel :)

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz rt06 #12 üzenetére

    ahogy a papír enciklopédiában is, csak abba PhD nélkül nem írhatsz marhaságokat, míg a Wikipédiába igen.

    annyiszor, de annyiszor olvasom ezt a "de a Wikipédia tele van fasságokkal" fasságot...

    1. minden cikket olyanok írnak, akik az adott dologban járatosak, és mindannyian azokból a könyvekből és forrásokból és azoktól a professzoroktól tanultak, akiknek a könyveit istenítik a Wikipédia ellenében.

    2. egyszer se láttam még gyakorlati példát, hogy "tessék, látod, az ott fasság" mindig csak jön az örök és megcáfolhatatlan Igazság, hogy "a Wikipédia tele van fasságokkal", de a példák valahogy mindig lemaradnak

    3. ott van minden oldal tetején a szerkesztés gomb. senki nem tart vissza, hogy használd.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz rt06 #22 üzenetére

    1. amik még mindig javíthatók, nem végleges, nem zárt, nem tiltott, ráböksz arra szerencsétlen gombra és átírod.

    sokkal inkabb zavaro az, hogy sokan (hogy fanatizmusbol, vagy csimplan csak nem ismernek mast, s emiatt) pont a wiki-t istenitik, s nem latnak tul rajta
    ennek egyszerű oka van: nincs még egy ekkora, és ilyen bő enciklopédia. aki pedig megkapja belőle a választ, az miért keresné tovább, máshol. ha az EB-ben megtalálod választ, gondolom te se keresel még 3 másik enciklopédiát, hogy tuti jó-e...

    2. ez nem a dokumentáció dolga?

    3. mea culpa, hogy nem követem nyomon az életed, ezért nem tudom mennyi helyen gyarapítod az egyetemes emberi tudást.

    ne alljak mar le meg wikipedia-t is szerkeszteni
    hja kérem ha büdös javítani, ami rossz, akkor tessék másik forrást keresni

    (amugy sem hiszem, hogy barmit is szamonkerhetnel rajtam, vagy utasitgathatnl)
    igen, fegyvert tartottam a fejedhez, hogy azonnal javíts ki mindent a Wikin és még véletlen sem egy általánosságban kimondott mondat volt...

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz rt06 #30 üzenetére

    1. arra, hogy valami hibas, nem az az ultimate valasz, hogy "akkor javisd meg"
    őőő. :F de igen, amennyiben módodban áll az...

    sokmindenre jo a wiki (sokszor jobb, mint a nyomtatasban megjeleno alternativak), de be kell lartni, hogy vannak hibai is

    vannak persze, ez tagadhatatlan. csak azzal nem értek egyet, hogy javítható, korrigálható hibák miatt temeted a Wikipédiát.

    2. ne érts félre, a példa jó volt.
    hogy miért erőltetik? nem tudom, én nem tettem volna bele, mert fölösleges. sokkal praktikusabb lett volna egy link az eredeti dokumentációra, ami biztosan pontos és naprakész.

    3. nem vagy abban a pozicioban, hogy barmit is szamonkerj, utasitgass, koltoi tulzasokba (lasd fegyver fejhez torteno szoritasa) ess

    nekem úgy tűnik, hogy de.
    megtehettem? igen.
    megtettem.

    bar ez nezopont kerdese...(marmint hogy igy, barmi felmutatasa, es barmi vallalasa nelkul ezt meg tudod tenni, lehet pont abba a pozicioba helyez, hogy annak pattogsz, akinek akarsz)

    látod, ezért szép dolog az internet. te is hazudhatod, hogy értesz dolgokhoz, meg én is, hogy jobban értek hozzá nálad, aztán vagy elhisszük egymásnak vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz rt06 #32 üzenetére

    1. félreérthető volt, hozzáfűztem azóta egy fél mondatot.

    3. mert a személyeskedés téged biztosan jobb emberré tesz nálam.
    egyébként írtam bármit, ami nem igaz? nem.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz rt06 #34 üzenetére

    1. most vesztettem el a fonalat.
    meglátsz egy hibás cikket a Wikipédián.
    megvan a tudásod ahhoz, hogy felismerd, hogy hibás, és ahhoz is, hogy javítsd az.
    kijavítod
    az utánad jövők már a javított változatot látják, és nem lesznek félretájékoztatva.

    ekkor hogyan lesz ugyanúgy szar, mint azelőtt?

    3. ha neked trollkodás, hogy nem hiszem el elsőre egy, a való életben számomra ismeretlen fórumozó minden szavát, akkor igen, trollkodtam, és trollkodok még most is.
    (és igen, ez ellentmond a #27/1-nek)

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák