Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz vicze #1 üzenetére

    Sztem még tavaly indította a pert.

    pusszycat: nem hinném, h pénzre pereli, de ha igen, akkor sem hiszem, h sokat fog vele nyerni ha nem érte közvetlen kár ... inkább arra megy ki a dolog, h változzon a mostani adatkezelési gyakorlat.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • zone

    őstag

    válasz vicze #1 üzenetére

    "Brit Privacy Policy" az a Data Protection Act (DPA), a GDPR angliai alkalmazása. Az EU irányelveket szab meg, az országok pedig ezeket alkalmazzák a saját törvényeik létrehozásakor. Hozzáadhatnak vagy szigoríthatnak, de az irányelv a minimum, amit tartalmaznia kell.

    #3Magnat
    UK már 2020 január 31 óta nem az EU tagja.

    A cikkből meg kb. semmi nem derül ki. "Szerinte megszegték az adatvédelmi szabályokat." Melyeket és hogyan?

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • Lami66

    őstag

    válasz vicze #7 üzenetére

    "Tisztájuk egy 12éve illegálisan használja TikTok-ot, így túl sok jogalapja nincs"
    Talán pont ez miatt pereli a tiktokot, nehogymá' egy 12 éves ne használhasson egy ilyen cukimuki appot. Ez a "13 év alatti gyereknek mindenhez IS joga van" paragrafus lábbal tiprása.....gyorsan klikk a "feljelentem a zunijónál" gombra.
    Egyébként meg azt gondolom, hogy egy ilyen svédcsavarral hoztak létre egy anonim vádlót a tiktok ellen, és mivel anonim, nem lehet visszatámadni, ellenben bármilyen vádat mögé lehet tenni.

    [ Szerkesztve ]

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz vicze #25 üzenetére

    Nyilván ezt nem tudni, hogy pontosan milyen módon regisztrált,illetve valós adatokat adott-e meg. Az általad linkelt UK-ra vonatkozó T&C szerint, igen, 13 évnél idősebbek használhatják. Mivel a pontos körülmények nem ismertek, így nem lehet reális nézőpontot és véleményt alkotni.

    Spekulálni meg felesleges. Én kivárnàm a végét, hogy lesz-e ebből valódi per.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz vicze #32 üzenetére

    A korábbi közbenső hsz-eket olvasva, igaz lehet, hogy a gyereket csak felhasználja valaki, hogy perelni tudja a TikTok-ot.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • Waikiki

    tag

    válasz vicze #32 üzenetére

    Amúgy még egyszer március óta a UK-ra egy "egyéb" ország ELUA vonatkozik, mert nem az EEA része, ezt nem lehet kimagyarázni és nem is lehet abba erőszakolni még akkor se ha még minding nagyrészt hasonló a szabályozás.

    2020. december 31-ig tartó átmeneti időszakban az Egyesült Királyságban továbbra is a GDPR-t kellett alkalmazni. A december 24-én elfogadott (és december 30-án aláírt) EU-UK megállapodás alapján további, legfeljebb 6 hónapig az adattovábbítások tekintetében az Egyesült Királyságot úgy kell tekinteni, mintha az EGK tagállamról van szó, a Bizottságnak ennyi idő alatt kell megfelelőségi határozatot hoznia.

    U.i.: Nem tudom, honnan jött ez a március, de az Egyesült Királyság EU tagsága 2020. január 31-én szűnt meg

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz vicze #44 üzenetére

    Valószínűleg én nem értem a dolog lényegét, de hogyan párosodik az otthoni routerem által sugárzott WiFi jel az én pozíciómmal.

    A WiFi-m otthon van permanensen, én meg mozgok a városban. Szóval honnan tudják, hogy én most hol vagyok?

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Waikiki

    tag

    válasz vicze #43 üzenetére

    A GDPR egy EU-s irányelv amit minden tagállam külön külön implementál és a törvénybe iktatott szabályozás eltérhet országonként. A GDPR UK megfelelője a Data Privacy Act 2018(DPA).

    Hát nem. GDPR: General Data Protection Regulation, azaz rendelet, a rendelet pedig közvetlenül hatályos a tagállamokban.

    Rossz kifejezést használsz, ugyanis a GDPR-t nem kell implementálni a tagállami jogba, hanem az összhangot kell megteremteni a GDPR kőbe vésett szabályai és a tagállami jog között. Ezalapján a DPA szabályozási keretrendszere a GDPR kapcsán a következő:

    a) a GDPR és a helyi jogszabályok közti összhang megteremtése: mivel a tagállami a GDPR érvényesülését nem korlátozhatja (kivéve ha azt a GDPR kifejezetten megengedi), ezért a tagállami előírásokat kell a GDPR-hoz szabni. Lásd Part 2 Chapter 2 a DPA-ban.

    b) a jogalkotó dönthet úgy, hogy a GDPR rendelkezéseit kiterjeszti olyan területekre, amelyre a GDPR eredetileg amúgy nem terjed ki. Ezt végzi el a Part 2 Chapter 3, és ilyet csinált a magyar jogalkotó is az Infotv.-ben.

    Itt most nem adat továbbításról van szó, hanem szabálysértésről. Ha a TikTok szabályt sértett akkor a DPA-t sértette és az egésznek köze nincs az EU-hoz mivel se a UK nem tud már az EU-ban büntetni és fordítva. Bárhogy erőltetjük, jog hatásköre a UK-nak UK-ben van, EU-nak meg EU-ban, ez volt az egés Brexit baromság egyik lényege.

    Amennyiben az eljárás még december 31. előtt indult (lásd a dátumok indokolását fentebb), akkor a GDPR (a DPA általi kiegészítő szabályokkal) az irányadó adatvédelmi szabályozás az Egyesült Királyságban, és ezen jog alapján kell majd elbírálni az ügyet.
    Egyébként sokat segítene, ha felütnéd a DPA-t és megnéznéd mondjuk a Part 2, Chapter 2, Section 2-t és összevetnéd a section 3 subsection a-val, elég szépen kiderül belőle, hogy melyik jogszabály is az irányadó.

    ""The move means the Information Commissioner’s Office (ICO) will become responsible for overseeing Tiktok’s use of data in the UK, and hold the power to issue fines of up to four per cent of global turnover should it breach data rules." Megint csak az EU-nak semmi köze az jelenlegi adott esethez."

    Ehhez azért érdemes érteni a mögöttes szabályozást. Itt arról van szó, hogy a TikTok Írországban honos, így az ottani adatvédelmi hatóság jár el a vele kapcsolatos panaszok esetében. Azonban mivel az EK az átmeneti időszak végén, december 31-gyel végleg elhagyja az Uniót, ezért a brit állampolgárok adatait az EK-ban honos cég fogja kezelni a távozás után, és a székhely az irányadó a felügyelő hatóságra is, ami a székhely alapján az ICO lesz.

    Mindez azt jelenti, hogy július 29. és december 31. közt a brit állampolgárok adatai kapcsán az ICO járhat(ott) el a GDPR alapján, január 1-től pedig a DPA alapján fog. Az uniós állampolgárok esetében korábban is, most is az ír adatvédelmi hatóság jár el a GDPR alapján.

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz vicze #44 üzenetére

    Technikailag valóban, de annak semmi értelme, mert akár szoftveresen cserélhető egyes router szoftverekben a MAC. Meg ha valaki elköltözik, akkor a MAC más lokációra kerül mint ami a "rendszerben rögzítve van".

    De ezt nem itt kell most megvitatni.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák