Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tasiadam

    veterán

    válasz #16939776 #36 üzenetére

    Ezt érdekesnek találom. "otthoni" gépem G1840.el van, sima GT1 HD, valahol a 2500 és a 3000 között, haswell, de kitudja h mikor volt frissítve. Igaz az 1 nagyon alap proci, se HT se boost. Ott is elő jöhet ilyen gebasz? Abban nincs dGPu.

    A mostani gépem valahol egy 6-7. genes i5 környékén van erőben, így nyers erő tekintetében nincs értelme lecserélnem. Persze az alaplap nem igazán támogatja a Sata3-mat, így a 860 evo kicsit lassú :D

    [ Szerkesztve ]

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • Geller72

    veterán

    válasz #16939776 #36 üzenetére

    Én sem értem a 3770T-kategóriájú problémád. Nekem a Dell-ben egy 3470S van, ami ugye IGP tekintetében u.az, és semmi bajom vele. Azt sem értem, hogy a HT-t minek kapcsolgatnád ki-be? Totál lebutítod azt a procit egy i5-3xxxT-re gyakorlatilag, ami meg egy nem T-s i3-4xxx szintje. :D. Szerintem egy 3400GE tök jó proci, ha IGP-t nézem akkor azt, ha natív CPU teljesítményt, mert az fontosabb az UHD IGP-nél, akkor én egy S1151-V2-i5-8xxx/9xxx-re cserélném le, mert CPU-ban a natív 6 magban jóval erősebb az Intel ilyen jellegű procija. Aprón ~40k körül dobálják már az i5-84xx/85xx procikat és egy iTX lap is elég jó áron van már hozzá, bőven jó alá egy B360/B365 lap is, vagy még annál is szolidabb, ha nem kell az extra tudás. Az egyik mITX gépemben 8700 van, fixen 1.0-1.05V fesszel, 38-as max all core szorzóval, és 55W a teteje még így is. Igaz, ki kellett tapasztalni pár dolgot, de ha nem szöszölsz vele, akkor is megáll HT-val is a 38-as szorzóval, 1.070V-on 65W-on az a proci. Ha nagyon nem akarsz HT-vel dolgozni, akkor előbb utóbb i5-6mag-valami lesz az UHD IGP-vel. Mert akkor az i7 tök felesleges, a 9700k meg 2x drágább egy 6 magos i5-nél. Én i5-ben sima 8600-at vennék, a legjobb abban a sorozatban. Magas az all c. frekije (6x4100Mhz), elég alacsony a TDP-je, és simán megvan 1.050V-on a max all c.-vel. ;). Nem teszteltem több monitoron, de egy 4k-s monitoron minden ok volt vele. ;)

    "a Win10-en belül van valami kutyulás, amit már nem fognak kijavítani, mert 1803-as build támogatása lejárt, frissebb build nem telepíthető rá, lehet pont az IGP miatt."

    -Biztos, hogy nem, mert nekem az említett i5-3470S-es Dell-en lefrissült a legutolsóra a W10. ;D.

Új hozzászólás Aktív témák