Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz MaUser #1 üzenetére

    +1

    Snowdennek ehhez semmi köze, és az alkalmazott technika végképp nem gátolja meg azt, amit a bulváros cím sejtet: hogy ettől kevésbé lesz lehallgatható a levelezés.

    Az ilyen bulváros maszlagokat hagyjuk meg inkább az index tech rovatának. Egy szakportálon ennek semmi keresnivalója.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz dajkopali #3 üzenetére

    Először is elve borzalmasan naiv dolog elhinni, hogy a google a saját szerverei között valaha is folytatott nem titkosított adatcserét. Kizártnak tartom, mivel pont-pont kapcsolatoknál még borzalmasa sávszélesség esetén sem különösebben nagy erőforrás ezt megvalósítani. Arról nem beszélve, hogy ez a cég ebből, vagyis a rendszerein keresztül megszerzett információból él. Hülyék lennének magukat kiszolgáltatni, és itt nem is az NSA-ról van szó, sokkal inkább a versenytársakról. De nézzük a hivatkozott korábbi cikket:

    "Ők maguk egyetlen kormánynak sem adtak soha hozzáférést rendszereikhez."

    Ez eleve nem lehet igaz pont az amerikai törvények miatt. Ebben a google-nak nem volt választása.

    A kettő közötti különbséget pedig pontosan értem, és továbbra is azt gondolom, hogy:

    1. A google mindig is titkosította a saját hálózatán belüli forgalmat ha mást nem pusztán a saját gazdasági érdekéből.

    2. És ennek semmi köze nincs sem Snowden-hez, sem a kiszivárogtatáshoz.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    bencze:

    Én nem láttam semmilyen dokumentumot, amiben így kerek perec le van írva, hogy a google nem hazsnált titkosítást és az adatközpontjai között, és hogy erre cuppant rá az NSA. Ettől még persze létezhet ilyen, linkelje be aki megtalálta. Persze ettől még elhinni nem fogom.

    "Belső hálózaton a cégek döntő többsége nem védi az adatot"

    Csakhogy a két szerverfarm közötti kapcsolat nem belső hálózat.

    Johnny Cage:

    A vita arról szól, hogy hiába van minden interfész titkosítva, ha az NSA-nak joga van kikérni a leveleket, amit a google nem tagadhat meg. A mobil forgalom is titkosítva van, mégis ki tudja csatolni a nemzetvédelem az MSC-kben. Külön interfész van erre vagyis a "törvényes" lehallgatásra a telekom hálózatokban, aminek még külön neve is van: LI vagy Lawful Interception. Nézz utána ha érdekel.

    Lapa:

    Ennek semmi köze a processzorokhoz meg a szerverekhez. Az egymással szembe néző farmokon lévő routerek benyomják a forgalmat egy tunnel-be és kész, a titkosítást meg csinálja a router hardverből. Központok közötti forgalomról volt szó. Egyébként ha én egy mezei PC-ből kicsikarok gigabites átvitelt SSH-n, akkor ez a google-nak is menni fog nagyobban.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz lapa #12 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy a szerverek között van-e titkosítás, mivel ezeket a gépeket a google saját telephelyén saját infrastruktúrán üzemelteti. Ide az NSA szintén csak a google tudtával tud bármit berakni vagy egyáltalán bemenni. Szerintem a cikk egyszerűen fogalmaz és valójában itt a telephelyek közötti kapcsolatokról van szó, mivel ez az ami valójában érdekes és "észrevétlenül" kitükrözhető, ha nincs titkosítás.

    Az SSH-ra meg annyit, hogy bizonyára nem hallottál még erről:

    http://www.psc.edu/index.php/hpn-ssh

    Ezzel és arcfour-ral egy sima P4-ből ki lehet hajtani ezt az eredményt.

    De hangsúlyozom: telephelyek között ezt a tunneling-et végző nagy kapacitású hálózati elem végzi el hardverből akár több tíz vagy száz gigabites sebességgel minden különösebb probléma vagy extra költség nélkül.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák