Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    bencze:

    Én nem láttam semmilyen dokumentumot, amiben így kerek perec le van írva, hogy a google nem hazsnált titkosítást és az adatközpontjai között, és hogy erre cuppant rá az NSA. Ettől még persze létezhet ilyen, linkelje be aki megtalálta. Persze ettől még elhinni nem fogom.

    "Belső hálózaton a cégek döntő többsége nem védi az adatot"

    Csakhogy a két szerverfarm közötti kapcsolat nem belső hálózat.

    Johnny Cage:

    A vita arról szól, hogy hiába van minden interfész titkosítva, ha az NSA-nak joga van kikérni a leveleket, amit a google nem tagadhat meg. A mobil forgalom is titkosítva van, mégis ki tudja csatolni a nemzetvédelem az MSC-kben. Külön interfész van erre vagyis a "törvényes" lehallgatásra a telekom hálózatokban, aminek még külön neve is van: LI vagy Lawful Interception. Nézz utána ha érdekel.

    Lapa:

    Ennek semmi köze a processzorokhoz meg a szerverekhez. Az egymással szembe néző farmokon lévő routerek benyomják a forgalmat egy tunnel-be és kész, a titkosítást meg csinálja a router hardverből. Központok közötti forgalomról volt szó. Egyébként ha én egy mezei PC-ből kicsikarok gigabites átvitelt SSH-n, akkor ez a google-nak is menni fog nagyobban.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák