Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz TigerCat #1 üzenetére

    Azért igencsak nem mindegy, h. mondjuk ha kell 30db adobe termék, évente kifizetsz 4-5millió HUF-ot, vagy egyszer beruházol és használja mindenki boldogan.

    lsd.: pl. affinity photo, 50usd, egyszeri vásárlás, jár hozzá support, abszolút elégedettek a grafikus ismerősök.

    Make things work

  • X Factor

    addikt

    válasz #06658560 #24 üzenetére

    30 naponta kell bejelentkezni kb. De nálunk pl, van rengeteg offline munkakörnyezet, ott azért van szopás vele, de együtt lehet vele élni.

    h-yle Nem, nagyon nem éri meg jobban, tényleg senkinek nem tűnik fel, h. az előfizetéses modellt, nem azért találták ki h. a usernek jó legyen, hanem, h. még jobban keresennek vele ? :F

    Az egységnyi, egyszemélyes otthoni hobbi grafikusnak éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • X Factor

    addikt

    válasz total90 #41 üzenetére

    Mindegy ki van ellene, minden cég rá fog bólintani, mert nincs más választásuk.

    És ez elég szomorú, értem a tendenciát, kénytelen vagyok elfogadni, de az h. nem marad más alternatÍva a részükről, azért több mint gusztustalan.

    Megállás nélkül keresnek alternativákat ezek a cégek, PS esetén pont ott az affinity photo, többi tool-t annyira nem ismerem. Autodesk is ezt csinálja, aztán meg néznek, amikor a WETA inkább fejleszt saját tool-t házon belül, mert egyszerűen rentábilisabbá vállik, technológiát fejleszteni, mint mástól licenselni.

    Szerintem egy szoftvernél 3-4 év sok, hogy ne frissítsd, de ez tényleg felhasználófüggő.

    Ha már egyszer vettél egy terméket, az upgrade price, elég baráti szokott lenni. Arról nem beszélve, h. az adott termékhez, ugyanúgy járnak a frissÍtések, amÍg nincs major version váltás.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • X Factor

    addikt

    válasz total90 #44 üzenetére

    Én igazából nem értem hol a probléma ezzel. Sehol nincs arról szó, hogy 0-24 online kell lenned, hanem, hogy időközönként jelentkezz be.

    Ezzel semmi gond, az átlagot tényleg nem érti. Mert szerencsére, nem kerülnek olyan helyzetbe ahol ez számÍtana.

    Ellenben bármennyire is meglepő, de vannak helyek ahol a production egy része offline környezetben történik, tehát a gépek elvágva vannak a nettől, ott plusz meló/pénz/idő, amikor mégis bekell őket kötni, tűzfalat elég komolyan konfigolni,bővíteni kiderÍteni, h. akkor mégis az autodesk,adobe, ms milyen portokon ip-ken kommunikál és stb.. stb.., feature-k egy részét letiltjak, ha nem jelentkezel be, persze ettől még fizetsz mint a katona tiszt.

    A cégek, akik nem lépnek erre a vonalra mind el fognak hullani.

    Ebben egyetértünk, de szerinted ez tényleg normális, h. azért, h. maximalizaljak és jobban kalkulálhatóbbá tegyék a bevételeket, cégekre ráerőltetik a saját üzletpolitkájukat. ? :F

    Aki nem tudja nyújtani azt, hogy mindenhol és mindenről elérhető legyen egy szoftver, azt nem fogják venni.

    Ezt nem értem, egy soundforge, filterforge, redshift, substance painter, ugyanúgy teljes értékű termék, mégse köteleznek folyamatos online jelenlétre.

    Ennek ellenére, bármikor bárhonnan, megvásárolhatóak, és telepíthetőek a termékeik.

    Sőt többeknél van lehetőség, havidÍjas előfizetésre is.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • X Factor

    addikt

    válasz total90 #48 üzenetére

    Lentebb h-yle összefoglalta. De adott esetben gyárak, vagy szoftverfejlesztésnél is előfordulhat h. ezaz igény, abszolút nem jellemző, de találkoztam már vele.És ez azt jelenti h. a kliensek vannak offline állapotban, attól még updatelhetőek frissÍthetőek csak minden macerássab.

    Nyilván a fejlesztési irány, nem a kisebbség igényeihez lesz igazitva, ezt is megértem, csak nem tapsikolok hozzá.

    - Adobe, MS stb. sem kötelez folyamatos online elérést.

    Üzleti office előfizetés tilt 30 nap esetén, adobe is. Tudom, volt hely ahol sokat szoptam ezzel.

    Ha nekem lenne egy cégem épp azt akarnám, hogy tudjam kalkulálni a dolgokat, tudjam mi az amibe ne invesztáljak, tudjam mibe fejlesszek.
    Szóval ez nézőpont kérdése.

    Igen, de a kettő ugyanúgy létezhet egymás mellett, sőt basszus még plusz pénzt is kérhetnek a végleges license-kért, ami mind a mai napig bevett szokás. Nem az a bajom, h. profitorintáltak, aki a SW-ket használja az is ugyanabban a cipőben van, hanem h. egyáltalán elveszik a választási lehetőséget, h. megvegyem és birtokoljam az sw-t.

    de 5 év múlva nem nyújt teljes cloud elérést, az 10 év múlva csődbe megy.

    Ezt nem egészen értem. Cloud a jövő ebben egyetértünk, de mire gondolsz pontosan? Hogy mondjuk egy film effekteket készÍtő cég, a folyamatban lévő workflow-ját az Adobe cloud szerverein fogja tárolni? Már attól, h. egy account kell, is irtóznak ilyen helyeken.

    - Hogy normális-e az érdekes kérdés. Ha te lennél az Adobe élén, akkor is így gondolkodnál?

    Nyilván úgy mint most ők, de ettől még Így a másik oldalról, nem egyetérteni is lehet :)

    Összeségében én inkább úgy látom, h. a usereknek kezd elege lenni, abból a fajta ignoranciából amit pl. az adobe vagy az autodesk közvetÍt. És ennek eredménye, h. maya-kat blenderre cserélnek, PS-eket meg affinity termékre, a nagyok meg saját tool-okat fejlesztenek. Így maradnak az egyszemélyes user-ek, akiknek aláÍrom remek és vállalható konstrukciókat raktak össze, meg azok a multik ahol a sales-sek igen nagy lobbierővel rendelkeznek, meg aztán a giga fejlesztési pénzeket elkell verni vmire.

    Viszont ilyen esetekben nem hiszem, hogy ne tudnának leülni az Adobe-al és letárgyalni egy offline verziót.

    Tárgyaltam Adobe-l, ilyenről, mondták h. hu volt mar egyszer egy ilyen igeny, megkeresik nekem a tech guy-t aki tudja h. hogyan is kéne, majd végül elzárkóztak tőle.

    Megfelelő biztonság mellett nem fordulhat elő probléma.

    Üzemeltetési területen dolgozom, 100%-osan biztos rendszer nincs. Nyilván az adat szenzitivitásából és a ráfordítható forrásokból lesz egy közös eredő, h. mennyire biztonságos egy rendszer, és ez lehet 99.99% is, de 100 nem ^^

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák