Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz oO7 #1 üzenetére

    Pedig pont az általad idézett rész a lényeg. Az angol anyanyelvűeknek sem tudták több órás előadáson elmagyarázni, hogy ez mire jó! A YouTube-on fenn volt az egész hype konferencia, másfél óra süket duma.

    Én elolvastam anno egy rakás magyarul megjelent cikket (azért csak a magyarokat, mert nem láttam annyi fantáziát benne, hogy angol nyelvű cikkekkel is birkózzam...), de akkor is azt mondtam minden fórumon, hogy ez egy halva született ötlet.

    És mondtam, hogy minél inkább keltik a felhajtást körülötte, annál inkább nem értik az emberek, hogy miért kéne ezt nekik szeretni, pláne használni. Én ma sem értem, de megértem, hogy megszűnt, mielőtt beindulhatott volna.

    Kukába való projekt volt. :C

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Penge_4 #14 üzenetére

    Sántít a példád. Mert mind a Twittert, mind a Facebookot először csak csendben elindították, és szépen kinőtte magát, mert hasznosnak találták a felhasználók milliárdos hype nélkül. A Wave meg pont fordítva történt. A csapból is ennek a népszerűsítése folyt, még azelőtt, hogy ténylegesen beindult volna, miközben nem vették észre, hogy a kutyát nem hozza lázba.

    Az más lapra tartozik, hogy én pl sem a Twittert sem a Facebookot nem tartom semmire, a nagy számok előtt meghajlok. A Facebooknak van 500 millió felhasználója, akikre nem lehet mind azt mondani, hogy agyhalottak gyülekezete egytől-egyig. Az egy kicsit sok lenne.

    A Wave viszont azelőtt vérzett el, hogy beindult volna. Remélem már látod a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #22 üzenetére

    "Öhh... Milyen csapból?
    Volt valami konferencia ahol volt egy órás demózás, ezt az IT-lapok le is közölték, azt ennyi volt kb."

    De csak erősen kábé, merthogy azért többet foglalkoztak ezzel. Lehet, hogy te pont elkerülted, de én amerre barangoltam állandóan erről hallottam(olvastam) ódákat zengeni.

    Az Apple/Wave hype között annyi volt a különbség, hogy az Apple az utóbbi időben (amióta a Wave-et elkezdték) a piacra dobott egy kétes értékű, de kelendőnek tűnő iPad-et, meg egy iPhone 4-et ha jól vettem ki, és ha másra nem, de arra jó volt, hogy az ellentáborokat egymásnak ugrassza, világszerte vitákat generáljon, kérdéseket vessen fel, márpedig ha kérdések merülnek fel, akkor az újságíró csak ír róla, és így tovább... Az Apple frissen, naprakészen tartotta magát. A Google meg magára zárta az ajtót a meghívósdíjával, meg hogy "előbb" csak szűk réteg tesztelheti. Miért nem adták dobták be élesbe? Mire volt jó ez a zárt programozói körben való tesztelgetés? Főleg egy éven át. A programokat userek szokták tesztelni, nem a programozók. Azért vannak a bugos béták, hogy a usernél jöjjön ki a hiba, mert mindenre úgysem tud a programozó felkészülni. Szóval elcseszerintették rendesen. És még mindig nem látom értelmét. És sokan mások sem. Ez a fő baj vele.

    Erről a Wave-ről cikkeztek itt is többször, az sg-n is, a pc fórumon, techline-on, hogy csak azokat az oldalakat említsem, amelyeket rendszeresen látogatni szoktam. Volt elég hírverés körülötte, hidd el.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra még a fészbúk felülete is átláthatatlan. Sosem tudom, hol vagyok. Kapok egy email értesítőt, hogy az unokatesóm meghívott valamire, a linkre kattintok, ott meg ott van, hogy szólj hozzá, de hiába szólok hozzá, ő azt nem látja. Tudom, mert megkérdeztem tőle emailben utólag, hogy "Hát nem láttad, amit írtam?" Azt mondja biztos rossz helyre írtam. Bakker, oda írtam, ahová a link vitt. De van hírfolyam, meg saját folyam, meg az ő folyamja, ami mind más. Na, én ezt fel nem foghatom. Lehet azért, mert havonta egyszer ha belépek a FB-ra, akkor is csak azért, mert jön egy értesítés valamiről. Én sosem kezdeményezek.

    Az azonnali üzenetküldő rendszereket is utálom. MSN kizárólag a nővérem kedvéért van fenn, és egyes egyedül ő van felvéve partnernek. Mivel én egész nap online vagyok, és hirtelen eszébe jut valami, akkor spórolunk vele a telefonon, de mindig úgy kezdi, hogy "Zavarhatlak egy kicsit?" Mert tudja, hogy ezerféle dolgot csinálok a számítógéppel, és nem szoktam mellette unatkozni, és unalmamban nem szoktam ismeretlenekkel csevegni a nagy semmiről. Gyorsan megbeszéljük, amit kell, aztán békén hagy. Továbbra is ott vagyok online, de nem b@szogat folyton. Mást soha nem veszek fel az MSN-re.

    Annak idején még a Gmailben is meglepődtem, hogy alapból be volt kapcsolva a hirtelen üzenetküldő szolgáltatás, és Kutya Pista, meg $zaros Jóska, akikkel egyszer-egyszer valami tutorial folytán levelet váltottunk, az automatikusan el lett tárolva a Gmail listán, és nekiállt kérdés nélkül f○sni a szót, lelőhetetlenül, mintha minimum puszipajtások lennénk, és nekem egyéb dolgom sem lenne, mint velük csetelni. Úgyhogy a Gmailben sem vagyok zöld azóta sem, az MSN-re meg egyszerűen nem veszek fel senkit.

    Akinek dolga van velem, az úgyis elér, aki meg csak csetelni akar unalmában, az ne velem tegye, az én időm ugyanis drága. Ha jól viselem magam, akkor is csak 10-15 évem van hátra, és szeretném ezt a rövid időt minél hasznosabban eltölteni.

    Szóval vannak ilyen szempontok is. Nem feltétlenül hüly€, aki nem bírja felfogni, milyen "naccerű" dolog a hullám, mert én az MSN-t sem tartom annak.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák