Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz BonFire #5 üzenetére

    "És mondtam, hogy minél inkább keltik a felhajtást körülötte, annál inkább nem értik az emberek, hogy miért kéne ezt nekik szeretni, pláne használni."

    Van ez így a Twitterrel és a Facebookkal is, mégis népszerűek. ;]

  • ntomka

    nagyúr

    válasz BonFire #18 üzenetére

    Csapból az Apple termék-marketingek folytak, a Wave marketingelése a nyomukba sem ért, de még a Facebookról is sokkal többet szó volt/van, mint erről...

    ツ Headphones on - World off

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #18 üzenetére

    A csapból is ennek a népszerűsítése folyt, még azelőtt, hogy ténylegesen beindult volna

    Öhh... Milyen csapból?
    Volt valami konferencia ahol volt egy órás demózás, ezt az IT-lapok le is közölték, azt ennyi volt kb.

  • Baldric

    csendes tag

    válasz BonFire #54 üzenetére

    Természetesen nem arról van szó, hogy hülye aki nem használja, erre egyszerűen nincs szüksége mindenkinek, ez egyértelmű.
    Viszont bőven vannak olyanok akiknek nagyon hasznos lett volna, és ők sem használták, vagy használták de nem megfelelően, és ez már viszont legalább részben az emberi hülyeségnek/lustaságnak vagy a fogékonyság hiányának tudható be.

    Nekem és az üzlettársamnak például olyan nagy méretű projekt megbeszélésére lett volna hasznos, ami hónapokon átívelt, és papírra írva megkockáztatom a simán 100 db A4-es oldalt.
    Persze ilyen célra sok eszköz megfelel, de az email és msn nem, és mind közül a wave lett volna a projekt jellege miatt a legmegfelelőbb, de a partnerem sajnos nem vette rá a fáradtságot hogy kellőképpen megismerje.

    Egyszerűen vannak emberek akik egy programot képesek akár napi több órában is teljesen alapszinten használni, például a titkárnő aki szépen felviszi az adatokat az excel minden sorába, aztán fog egy számológépet és összeadja őket, vagy a wordben még a legalapvetőbb billentyűkombinációkat sem használja mint a ctrl+b.
    A másik véglet meg a hozzám hasonlók, akik egy program első használatakor átnézik az összes menüelemet, gombot, helpet, és ha valamit több alkalommal is kell használni, akkor arra megkeresem a billentyűparancsot, de még a "jó reggelt!"-et is az autohotkey-el írom be az msn-be.
    Nem mondom az én hozzáállásomra sem hogy jó, és elvárható, mert nyilván ehhez kell némi számítástechnikai érzék is, és összességében elég sok energiát is kell rászánni ezekre, ettől függetlenül biztosan van a kettő között egy aranyközépút.

    A fentebb említett titkárnőre mondhatjuk vajon hogy hülye? Hát nem tudom, általános értelemben biztosan nem, de ha valaki napi több órában képes olyan műveleteket elvégezni amiket egy tíz perces utánajárás után tized időbe sűríthetne, az biztosan nem teljesen normális... És pontosan ugyanez igaz a wave használatára is, számtalan ember számára lett volna az egy időspóroló, produktívabb megoldás az alternatívákkal szemben, de túl kevés felhasználó szánt rá akár csak 10 percet a megismerésére, illetve nem gondolkozott el azon hogy hosszútávon mennyire térülne meg a használata.

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #54 üzenetére

    A wave kicsit komolyabb lett volna mint az msn, az msn (meg a chat) nem igazán alkalmas többre az értelmetlen gügyögő párbeszéden és a "hali holnap 8-kor megyünk sörözni" megbeszéléseken kívül.
    Az e-mail pedig egyszerűen hosszabb párbeszédekre alkalmatlan, hiába a thread-es megjelenítés, akkor is, nem erre találták ki.

    A wave-et egy realtime fórumként kell elképzelni. Megmarad a párbeszéd, válaszolhatsz konkrétan a régebbi hozzászólásokra, sőt módosíthatod is őket, de mindezt realtime, a chathez hasonlóan. Konferenciabeszélgetésekhez (ez pedig már simán lehet komolyabb témájú is) egyszerűen tökéletes.

    El nem tudom képzelni hogy ha veszünk egy olyan embert aki szokott interneten kommunikálni és nem überkonzervatív (mint a már említett kutatók akiknek levlistán kívül más szóba se jöhet), odaültetjük wave elé és használtatjuk vele egy hétig (természetesen minden ismerősét is), akkor ne látná miért jó. Ebből jól látszik mekkora marketingfailről van szó.
    Persze most már hogy így felfutott a facebook, már igen rossz esélyekkel indulna, de a demózás idején (amikor valószínűleg már volt egy nagyjábólműködő rszr) még messze nem volt ilyen rossz a helyzet.
    Egy megfelelő közösségi rszr-t mögépakolva pedig most lehet nem lenne egyeduralkodó a Facebook, de ez a hajó már sajnos csúnyán elment.

    (A facebook felülete meg szerintem is ritkasz*r, szoftverergonómiáról a készítője még hírből sem hallhatott, szégyen)

Új hozzászólás Aktív témák