Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baldric

    csendes tag

    válasz moonman #57 üzenetére

    Szerintem te abból indulsz ki amire te használod az msn-t, illetve te használnád a wave-et, de ez nem feltétlenül egyezik azzal amire más használja.

    Én is elégedett vagyok az msn-el (bár trilliant használok), jó dolog az előzmény, de nálam rendszeres hogy egy munkát msn-en beszélünk meg az ügyféllel, mondok egy árat, néhány nap múlva kér valami plusz dolgot, ekkor módosítjuk az árat, aztán még kér valamit, akkor megint, aztán csúszok a határidővel, ami miatt adok kedvezményt, stb... aztán 2 hét múlva át kéne néznem két heti előzményt hogy pontosan mikor, mire, mit beszéltünk meg, összesen mennyibe került, mit hagytam ki esetleg azok közül amiket mondott, stb...
    Ezzel szemben, ez csupán egy darab hullám lenne a wave-ben, ott lenne minden, mikor mit kért, ha valamit megcsinálok, akkor teszek egy pipát mellé, vagy áthúzom, benne lennének a dolgok amiket amúgy email csatolmányként kéne keresni, stb... Nem hiszem el hogy nem lehet érteni, hogy miért lenne ez hasznosabb mint az msn vagy az email.

    Ráadásul a visszafelé szerkesztésre sem úgy kell gondolni, hogy az egy nagy problémaforrás, hanem inkább rövidítés/egyszerűsítés, ha felmerül egy kérdés, akkor azt megbeszéljük, esetleg több verzió felvetődik, és ha végül eldöntjük mit akarunk, akkor kitöröljük az egészet és csak a végleges verziót hagyjuk meg, vagy egy-egy feladatot teljesítésekor áthúzunk, stb...

    Szóval két heti össze-vissza írt msn előzmény és követhetetlen emailek helyett lenne egy darab hullám, amiben csoportosítva lenne minden információ, és mindenből csak az aktuális szerepelne a doksiban (de minden módosítást vissza lehet nézni).

    Egyébként nem csak munka szempontjából lehet ez hasznos, hanem például csinálhatok egy hullámot amibe a kedvenc filmjeimet írom, betöltöm az imdb botot ami magától betesz egyéb információkat is, aztán ha valamelyik partnerem is lát egy filmet, akkor ő is odaírja azt és minden film alatt lenne egy szavazás, persze erre már bőven van más megoldás is, de a wave erre a célra is teljesen megfelelne, és épp akkora teher wave-be írni, mint msn-be beírni a film címét, plusz az imdb linkjét, de mégis többet ér.

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #57 üzenetére

    képmegosztásra valahogy jobban tetszett (volna) a wave.
    fájlküldésre nem lehetett nyilván használni csak fájlmegosztó linkelésével, mivel még mindig nincs gdrive.
    hanghívás, videotelefonálás és remote assistance - ezek meg egészen más témák, pláne a remote assistance. Én itt az msn-es chat-ről beszéltem.

    aztán ott van a többszáz MB-nyi log-om, amit pár év alatt beszélgettem össze Messenger-en.

    Azért valljuk be, egészen más logokban turkálni (pláne konferenciabeszélgetéseknél, ahol nem tudod utólag már mi mire volt válasz), mint egy fórum-szerű elrendezésben... :U

    remek gondolat, reagálnak egy írásomra, majd módosítom azt. káosz a köbön.

    látják hogy módosítottad, és vissza tudják nézni az eredetit.
    Ha meg randomra módosítgatod a hszeidet h értelmetlen legyen a thread akkor meg te vagy a hülye, msn-en meg e-mailben is ugyanúgy szét tudnád k*rni szándékosan a beszélgetést.

    Baldric amúgy elég jól leírta a dolgot.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #57 üzenetére

    a több MB-nyi log-odba tudsz utólag kommentet fűzni úgy, hogy a(z akkori) párbeszéd résztvevői azonnal megkapják a teljes körítéssel együtt? be tudsz vonni mást úgy a párbeszédbe, hogy lássa az előzményeket? tudsz bele objektumokat fűzni? (mondjuk asszem ezt igen, de nem vagyok benne biztos).
    ha valamit utólag módosítassz, azt a wave kiemeli, hogy a többiek lássák, és van replay gomb, hogy megnézzék az írásod a módosítás előtt is.

  • ntomka

    nagyúr

    válasz moonman #57 üzenetére

    "képmegosztásra"

    Ezt csak így offban. Herótom van az MSN képmegosztósdijától. Amióta ez az új funkció van, körülményesebb átküldeni valakinek egy képet. Fájlmegosztás, kitallóz, küld. A 'drag & drop' már semmit nem ér miatta. Ez mind winen legalábbis, linuxos kliensekre szerencsére nem próbálták meg implementálni ezt a hülyeséget.

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák