Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baldric

    csendes tag

    válasz hemaka #26 üzenetére

    Szerintem nem elkésett, hanem korán jött.
    Engem igazából csak egy hiányossága érintett a wavenek (azért van jópár), hogy böngészőben kell használni, egy külön, nem böngésző alapú kliensben, ez nagyon ütött volna, főleg ha pluszban még az msn protokollt is támogatta volna.

    Nyilván nem mindenki számára volt ez megfelelő megoldás, egyszerűen egy átlagember nem tudja kihasználni, vagy azért mert nincs szüksége ezekre a képességekre, vagy nem tudja hogy szüksége van rá, vagy nem tud elég időt szánni a megismerésére, vagy mert nincsenek partnerei akikkel használhatná a fenti okok miatt.

    Engem már a beharangozásakor is lenyűgözött mert kb épp erre volt szükségem, és utána én rá is szántam az időt hogy megtanuljam kezelni, tudom a billentyűparancsokat meg minden, de hiába, hogy ha 5 emberrel kipróbálva vagy nem tudtak megfelelő sebességben gépelni, vagy azt láttam hogy 10 betű beírása után törölnek 6-ot, vagy nem értették benne a lényeget és csak lineárisan, szövegesen kommunikáltak, esetleg mindhárom.

    Elég idegesítő volt, amikor egy hosszabb email jellegű szövegre én szövegen belül, vagy belső buborékban válaszoltam, megfelelően formáztam, a partner meg mindent írt sorban a végére, és még csak észre sem vette ha én fentebb valamire már válaszoltam.

  • Baldric

    csendes tag

    válasz BonFire #54 üzenetére

    Természetesen nem arról van szó, hogy hülye aki nem használja, erre egyszerűen nincs szüksége mindenkinek, ez egyértelmű.
    Viszont bőven vannak olyanok akiknek nagyon hasznos lett volna, és ők sem használták, vagy használták de nem megfelelően, és ez már viszont legalább részben az emberi hülyeségnek/lustaságnak vagy a fogékonyság hiányának tudható be.

    Nekem és az üzlettársamnak például olyan nagy méretű projekt megbeszélésére lett volna hasznos, ami hónapokon átívelt, és papírra írva megkockáztatom a simán 100 db A4-es oldalt.
    Persze ilyen célra sok eszköz megfelel, de az email és msn nem, és mind közül a wave lett volna a projekt jellege miatt a legmegfelelőbb, de a partnerem sajnos nem vette rá a fáradtságot hogy kellőképpen megismerje.

    Egyszerűen vannak emberek akik egy programot képesek akár napi több órában is teljesen alapszinten használni, például a titkárnő aki szépen felviszi az adatokat az excel minden sorába, aztán fog egy számológépet és összeadja őket, vagy a wordben még a legalapvetőbb billentyűkombinációkat sem használja mint a ctrl+b.
    A másik véglet meg a hozzám hasonlók, akik egy program első használatakor átnézik az összes menüelemet, gombot, helpet, és ha valamit több alkalommal is kell használni, akkor arra megkeresem a billentyűparancsot, de még a "jó reggelt!"-et is az autohotkey-el írom be az msn-be.
    Nem mondom az én hozzáállásomra sem hogy jó, és elvárható, mert nyilván ehhez kell némi számítástechnikai érzék is, és összességében elég sok energiát is kell rászánni ezekre, ettől függetlenül biztosan van a kettő között egy aranyközépút.

    A fentebb említett titkárnőre mondhatjuk vajon hogy hülye? Hát nem tudom, általános értelemben biztosan nem, de ha valaki napi több órában képes olyan műveleteket elvégezni amiket egy tíz perces utánajárás után tized időbe sűríthetne, az biztosan nem teljesen normális... És pontosan ugyanez igaz a wave használatára is, számtalan ember számára lett volna az egy időspóroló, produktívabb megoldás az alternatívákkal szemben, de túl kevés felhasználó szánt rá akár csak 10 percet a megismerésére, illetve nem gondolkozott el azon hogy hosszútávon mennyire térülne meg a használata.

  • Baldric

    csendes tag

    válasz moonman #57 üzenetére

    Szerintem te abból indulsz ki amire te használod az msn-t, illetve te használnád a wave-et, de ez nem feltétlenül egyezik azzal amire más használja.

    Én is elégedett vagyok az msn-el (bár trilliant használok), jó dolog az előzmény, de nálam rendszeres hogy egy munkát msn-en beszélünk meg az ügyféllel, mondok egy árat, néhány nap múlva kér valami plusz dolgot, ekkor módosítjuk az árat, aztán még kér valamit, akkor megint, aztán csúszok a határidővel, ami miatt adok kedvezményt, stb... aztán 2 hét múlva át kéne néznem két heti előzményt hogy pontosan mikor, mire, mit beszéltünk meg, összesen mennyibe került, mit hagytam ki esetleg azok közül amiket mondott, stb...
    Ezzel szemben, ez csupán egy darab hullám lenne a wave-ben, ott lenne minden, mikor mit kért, ha valamit megcsinálok, akkor teszek egy pipát mellé, vagy áthúzom, benne lennének a dolgok amiket amúgy email csatolmányként kéne keresni, stb... Nem hiszem el hogy nem lehet érteni, hogy miért lenne ez hasznosabb mint az msn vagy az email.

    Ráadásul a visszafelé szerkesztésre sem úgy kell gondolni, hogy az egy nagy problémaforrás, hanem inkább rövidítés/egyszerűsítés, ha felmerül egy kérdés, akkor azt megbeszéljük, esetleg több verzió felvetődik, és ha végül eldöntjük mit akarunk, akkor kitöröljük az egészet és csak a végleges verziót hagyjuk meg, vagy egy-egy feladatot teljesítésekor áthúzunk, stb...

    Szóval két heti össze-vissza írt msn előzmény és követhetetlen emailek helyett lenne egy darab hullám, amiben csoportosítva lenne minden információ, és mindenből csak az aktuális szerepelne a doksiban (de minden módosítást vissza lehet nézni).

    Egyébként nem csak munka szempontjából lehet ez hasznos, hanem például csinálhatok egy hullámot amibe a kedvenc filmjeimet írom, betöltöm az imdb botot ami magától betesz egyéb információkat is, aztán ha valamelyik partnerem is lát egy filmet, akkor ő is odaírja azt és minden film alatt lenne egy szavazás, persze erre már bőven van más megoldás is, de a wave erre a célra is teljesen megfelelne, és épp akkora teher wave-be írni, mint msn-be beírni a film címét, plusz az imdb linkjét, de mégis többet ér.

Új hozzászólás Aktív témák