Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    A dolog igazából ott kezdődik, hogy - személyes tapasztalatom alapján - a munkáltatók, de még a HR-esek se nagyon tudják, hogy mi az az ECDL. Ami egy kilencvenes évekbeli IT hype után indított EUs kezdeményezés, de időközben az élet beelőzte. A hirdetésekben továbbra is World, Excel és E-mail ismreteket kérnek, és ma már egy 40 év alatti felnőtt emberről nehéz elhinni, hogy ne tudná a számítógépet kezelni, ezért nem is nagyon követleik meg a papírt.
    Ami valahol azért érthető, mert hiába van az embernek nyelvvizsgája, a felvételi elbeszélgetéseken tesztelik is a nyelvtudást minimum szóban - mondjuk helyesen, mert a munka közben a kommunikáció a legfontosabb, és nem az XY nylevtani szabály bemagolása.

    (#1) k-adi Nálunk ez volt, csak fordítva: ha megszereztük a középfokú nyelvvizsgát, akkor automatikusan 5-öst kaptunk angolból.

    (#29) Tetsuo Magyarországon, ha jól tudom, alsó tagozatban buktatni, ennek eredményeként fordulhat elő, hogy egy ötödikes kiskamasz olvasni se tud normálisan, és a négy alapművelettel is gondjai vannak. Ezt még az SzDSz vezettete be, de tudtommal a Fidesz se törölte még el - vajon miért? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Tetsuo #35 üzenetére

    Objektíven nézve van egy ilyen változásra sarkalló oldala is, ugyanakkor a liberalizmusnak köszönhető egy csomó jó dolog, ami manapság már elfogadott. Vagy szerinted a nők továbbra se dolgozzanak, ne legyenek szabad választások, házasságkötés nélkül ne lehessen szexelni, illetve: ne fogadjuk el az empírikus tudomány állításait, mert az ellentmond az ősi iratoknak? Ha a begyöpösödött konzervatívokon múltak volna ezek, akkor ezek még ma se lennének (max. az "egyenlőbbek" titokban űzik ezeket). :N
    A diktatúrák egyik gyakorlati legnagyobb hibája az, hogy az alulról jövő visszacsatolást pökhendi, flegma módon nem veszik figyelembe: "KUSSOLJ, MERT KIVÉGZÜNK ELLEHETETLENÍTÜNK!" Ami erőt demonstrál, viszont nem adja meg a lehetőséget a problémák gyökerének a kezelésére, és csak későn kapnak észhez, amikor a baj már túlnőtt ezen. Aktuális példa: a COVID-19 vírust fölfedező orvos elhallgattatása Kínában, mert "Rossz híreket nem akarunk hallani!" (Más kérdés, hogy az anyatermészet magasról tesz a propagandára.)

    (#44) Hi!King Fun fact: a liberalizmust, mint szitokszót, amúgy egy meleg férfi adta a konzervek szájába. Ízlelgessék csak ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz F.E.K.. #50 üzenetére

    Értem, hogy mire gondolsz, de manapság már azért az emberek be tudnak kapcsolni egy számítógépet, és Windows alól el tudnak indítani egy programot vagy megtalálnak egy képfájlt. Nos, a kilencvenes években, amikor ez még új volt, az utóbbiak is tudtak problémákat okozni.
    Kedvenc kapcsolódó sztori: öcsém haverjának osztálytársa a tanár "Mozgassuk az egeret a képernyőn" utasítására magát a fizikális egeret tette a CRT monitorra.

    (#66) dabadab Lehet volt benne ilyen is, ugyanakkor, mint azt az egyik korábbi hsz-ben jeleztem, a kilencvenes években a számítógép használat még "vadnyugatnak" számított. A Windows 95 megjelenésével kezdett el szélesebb körbe elérni.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz hcl #68 üzenetére

    Ha van is, az ma már elenyésző, ha hinni lehet a statisztikának: 2020 márciusi XP részesedés kb. 1 %. Igaz, ez tfh. 2 milliárd, üzemelő PC esetében még így is jó 20 millió gépet jelent.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák