Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hemaka #7 üzenetére

    senki nem mondta, hogy az ecdl szakmát ad, szerintem még azt sem, hogy képesítést, csak éppen szeretik félreértelmezni (az is akinek megvan meg az is aki szeret rajta hőbörögni, hogy nézmá ecdl hahaha)

    az ecdl nagyjából egy technikai minimum szint, ami azt jelenti hogy ha megvan, akkor már le lehet téged ültetni egy gép elé alap feladatokat végrehajtani mert nem tévedsz el (nagyon) ha meg kell írni egy pontpontvesszőcske szöveget vagy táblázatot, vagy el kell küldeni egy emailt.

    mint ahogy a jogosítvány se azt igazolja, hogy te hivatásos sofőr vagy autóversenyző vagy, hanem hogy többé-kevésbé képes vagy úgy közlekedni autóval hogy ne legyél ön- és közveszélyes.

    aztán persze minden számonkérést és vizsgát meg lehet bugázni, én is láttam már tanár által kitöltött ecdl feladatlapot, de amikor mi csináltuk akkor megfelelően komoly számonkérés volt (már akkor sem jelentett egy kihívást nekem, csak viccből csináltam meg).

    ha a helyén lenne kezelve (minimum kritériumként) akkor igen is lenne értelme. az egy másik kérdés, hogy szabad-e úgy átengedni egyáltalán valakit informatika érettségin, hogy ezt a szintet nem üti meg, de ez nem az ecdl hibája.

Új hozzászólás Aktív témák