Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Dluinet #9263 üzenetére

    Csomó minden másra is jó: zsákban, szatyorban lévő dolgokat könnyű vele mérni, ami egyébként nem akarna megmaradni normál mérlegen (legurul, szétmászik, stb). Nekem van egy (kinézetre ilyen), de csal egy kicsit... nem összevissza, hanem százalékosan, kilónként 2-3 dekával mér többet, így ez egyértelműen kalibrálási probléma, vélhetőleg más példányok jók. Az is lehet, hogy direkt csal felfele, nehogy valakinek két dekával elkaszálják a túlpakolt csomagját (vagy nemtom hogy működik ez). Még nem jöttem rá, hogy miképp kell hitelesíteni -- egészen biztosan lehet pedig ezt is. Jópár éve vettem, nem kell gyakran, de néha jól jön.

    Ami az ilyen függesztett mérlegeknél a legfontosabb: soha nem szabad a készülék házát fogni, és úgy mérni, ha nem az az előírás. Pl. az enyémnél a mérést végző alu tömb végére van szerkesztve az a szíj, ami a mérleg tetején van, így azzal tartva a súlyt tehermentesítve van a ház, míg ha a házat fognám, akkor az egész bele szakadni akarna ki belőle lefele. Annak idején vettem egy-két kollégának is, és hogy legyen nekik hozzá magyar doksi, lefordítottam az angolt (ha valaki szeretné, akkor itt leledz).

    [ Szerkesztve ]

  • Gépötty

    senior tag

    válasz Dluinet #9263 üzenetére

    Mennyire örültem volna jó tíz éve ennek, amikor teleszkópot tettem a csomagtérfedél a rugójának helyére! Simán meg lehetett volna mérni, mekkora erő kell a kinyitásához, és nem tippeltem volna túl.
    És még mennyi olyan helyen lehetne mérni vele, ahol valamit emelni, húzni, tolni kell (kapunyitó, redőnyhúzó tervezése; szoruló, majd megjavított mozgó alkatrészek ellenőrzése, stb.).

    Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Új hozzászólás Aktív témák