Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anorche1

    őstag

    válasz KL48 #52681 üzenetére

    Igen, ha bele gondolok még se tökéletes, ez valóban hiba :D

    "It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

  • spidersoft

    senior tag

    válasz KL48 #52681 üzenetére

    Kis mérlegre: érdemes rendszeresíteni valami magasítót hozzá. Ha méretre jó, akkor pl. egy üres, magas konzerves doboz fejjel lefelé tökéletes lehet (pl. sóletes). Ha rajta van a konzerves doboz, akkor nagyobb dolgokat is rá lehet pakolni (persze vigyázva, hogy ne boruljon meg), így alálátsz, nem fogja a kijelzőt eltakarni.

    Ha már kijelző: köszönöm Golyo69, twine, hogy ajánlottátok az IR kommunikációs személymérleget (2790 volt edigitaltól ajándék szállítással -- azóta ott már semmilyen színben nincs... de szerintem a 3500 körüli ár is megérős még, jól olvasható, nagy betűi vannak), kezes jószág, bevált :) Kár, hogy ebből nem gyártottak konyhamérleget is...

    @(#52692) Nor-: na igen, nyilván átverés, én is ismerem az utcán árult tízdekás military orosz táccsöveket, de gondoltam *hátha* van valami új tekkkknológia, hogymittomén valahogy bűvészkedik a hullámhosszal, mint az IR laser+kristály=zöld laser, vagy akármi, az esély meg volt rá, elvégre színestévé se volt még kétszáz éve, és azóta tök elérhetővé vált :D

    Ma jött a cigarettagyújtó (akkor még 700Ft volt itt, most 800Ft, keresni kell olcsóbbat, ha valaki venne, csak az eladó miatt linkeltem -- 17-én rendeltem, tehát pont két hete). Eredmény: géppapírba nem köt bele abszolút (meg se sárgul tőle), száraz fűnyesedék (ami ugyancsak világos): semmi hatás. Szigorúan a Nap felé kell fordítani és megkeresni vele a fókuszt, ez eltart pár másodpercig, de mikor a fény hozzáér a cigihez, az egy másodpercen belül már füstöl. Ugyanez a készüléket tartalmazó fekete hullazsák esetében illetve egy nem túl száraz, de sötétbarnára száradt falevélnél is. Szóval ami fontos (és azért sejteni lehetett): sötét gyújtóst szeret :)

    10 nap alatt érkezett meg a 24W-os UFO-polip: télleg hidegfehér, de nem az az ordenáré szürkéskék, mint tizenéve volt a legtöbb LED-es meg sok CCFL cucc. 20 percet járattam, a konyhai 28°C környezet mellett, de csak az asztalon hagyva, szóval nem bezárva a csészealjba tapintásra olyan 45-50°C-ra ment fel (kb. 2s-ig tűrtem fogni -- nyilván áramtalanítva). A LED szalagok hátulja vékony alumínium lemez. A nagyobb probléma, hogy az elektronika is melegszik, a műanyag ház 40°C körül volt (belül a félvezetők meg fene tudja mennyi). Mivel UFO lámpám nincs, így sanszos, hogy fénycső lesz belőle... barkácsoló kedvűeknek: így vannak kötve az alászúrós panelen a LED csíkok, illetve így lehet belőle csinálni 1m-es "fénycsövet" (nyilván hűtést és érintésvédelmet figyelembe véve). Az elektronika hátulján van négy mágnes, ami magát a lámpát, ha nem nyúlkálok hozzá, még megtartja (PC ház oldalára cuppantottam), de ha a vezetékeken van egy villásdugó is, úgy már nem, szóval kicsi plusz tömeg vagy némi rázkódás oda is ver neki... biztosabb a két csavar.

    Paradicsomszeletelő: lehet vele... nyilván nem vékonyra. Mondjuk én nem is arra vettem :D Ripityomra főtt dolgok levesből/kocsonyából nagyjából egy darabban történő kihalászása volt a cél. Ha lesz legközelebb ilyen, akkor kipróbálom erre is. :D

Új hozzászólás Aktív témák