Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Mister_X #8 üzenetére

    "Minden héten nem is adok fel, de nem is az a havi 1000Ft mínusz fájna."

    Megint csak egy kisebbséget reprezentálunk (királyi többes szám, mert magamat is ide sorolom): megtehetjük. Ha kedvem szottyan, esetleg van valami plusz akció is, én is veszek egy Luxort, vagy skandinávot, mert ezeken azért szemmel láthatóbb esély van. Van hogy meg se nézem sorsolás után a szelvényt. Nekem/nekünk nem fáj az a havi 200/500/2000 forint.

    De látod hetente (főleg amikor hónapok óta halmozódik, nagyon bőszen hirdetik) hogy csak ötöslottóra pl. hány milliárdot "dobnak össze" az emberek, akik reménykednek a meg/felfoghatatlan összegekben, de ezt a pár ezres kiadást is megérzik.

    De a nénike aki az ötöslottót adja fel, és mondja a pénztárosnak, hogy "hát aranyos, ennyi pénzem van a hónap végéig úgyhogy most nem kérek sorsjegyet"? A tippmixes, aki providentből(!) játszik? A sorsjegyes, aki örül, hogy ötször egymás után nyer 200-at, veszi az újat, és a hatodikon végül nem nyer, és csillogó szemmel meséli a másiknak, hogy "láttad, hányszor nyertem"? (ezeket saját szememmel láttam)

    "sokkal "reálisabb" szövögetni "
    Annak is van realitása, hogy ha 44.000.000 gombostűt leszúr valaki egymás mellé, amiből 5 piros, én végigsétálok mellette, és csukott szemmel pont kiválasztom azt az öt pirosat. De hogy év(tized)eken keresztül fizessek azért, hogy sétálgassak fel-alá, hátha megtalálom... na ezt magyarázd el a függőknek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák