Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz bullseye #8 üzenetére

    Most olvastam, amit írtál. Lényegesen többet játszottam a SWAT-tal mint a COD-dal, ismerem az oktató módot, amiről írtál, de ez nem is mond ellent annak, amit én írtam.

    Szerintem teljesen logikus, hogy az akcióban részt vevő rendőrök/kommandósok sem vérengző állatok, és nem ölni mentek, sőt, minden bizonnyal a lehető legjobban próbálják elkerülni azt, hogy életet oltsanak ki, de egyszerűen van egy protokoll, ami szerint működnek (teszik ezt nagyon helyesen). És abban biztos vagyok, hogy a protokoll azt mondja ki, hogy ha egy akármilyen élőlény rendőrökre lövöldöz', majd teszi ezt meg újra, és a kényszerítő intézkedés során is megkísérli ugyanezt, akkor azt a további áldozatok elkerülése érdekében azonnal le kell lőni.

    Lehetne persze ártalmatlanítani, altatni, stb. nyilván nem véletlenül van a járőröknél a lőfegyver mellet taser is, de egy ilyen esetben azt hiszem indokolható, ha azt mondják már csak azért is lelövik, hogy a következőnek eszébe se jusson fegyvert rántani egy intézkedésnél. Megvolt az esélye többször is letenni a fegyvert.

    Értem amit Eastman mond, neki is igaza van, de az intézkedés szerintem védhető...

    @Eastman: ezt már sajnos nem tudjuk meg... szerintem megpróbálták elkerülni, hogy meg kelljen ölni, de nem volt más választásuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák