Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz Jim Tonic #2 üzenetére

    Jó ideje szempont az újrahasznosítás

    Papíron. Egyébként ló****t. Elektronikai hulladékról beszélek most.
    Egyszerűen nem éri meg, és én is azt gondolom, hogy a fogyasztói társadalom és a profitéhség a probléma. Ráadásul ezeket az eszközöket a világ népességének 20%-a, az úgynevezett "fejlett" társadalmak használják. Ahogy már sokan leírták: a nyersanyagok és erőforrások 80%-át a világ össznépességének 20%-a használja illetve pazarolja el.
    De mi, akik itt élünk a 20%-ban, nagyon gondosan nem törődünk ezzel, aki nem ide született, az dögöljön meg és oldja meg a problémáit. Mint a bevándorlók, ugye? Aktuális téma.

    Nyersanyagbányászat: jó esetben olcsó munkaerővel, rosszabb esetben gyermek- illetve rabszolgamunkával, szemben az újrafeldolgozással, amihez egyszerűen komoly infrastruktúra és eszköz, szakembergárda kell. Esetleg a ritka és drága alapanyagoknál megéri, de azt meg ellopják még feldolgozás előtt.

    Feldolgozás: szintén az előbbiek vonatkoznak rá

    Gyártás: 90%-ban a közel-keleten, szintén olcsó munkaerővel. Itt szoktam feltenni a kérdést: ugyan mennyibe kerülne a legócskább mobiltelefon is ebben a képmutató, álszent társadalomban, ha a 300.000 Ft-os minimálbérű melós rakná össze? Mert ugye a szar bérek miatt megy a tamtam állandóan.

    Nem, senki sem akarja újrafeldolgozni, mert nem 500%-os a profit. Vagy ha tisztességesen te befektetnél ilyesmibe, akkor meg a jattot kell leadni a kormányoknak/fejeseknek/akárkinek, vagyis ugrik a tisztességes profitod, tönkremész.
    Az a bizonyos fekete export meg hova is megy? Szintén a közel-keleti és hasonló országokba, ahol se munkajog, se egészségvédelem és hasonló fölösleges nyűgök, és ahol rosszabbik esetben a sima leszórás helyett csak úgy mindenféle egészségvédelem nélkül szedetik ki éhhalál szélén vegetáló emberekkel, amit még ki lehet és elég drága ahhoz, hogy az ezzel foglalkozók haszonnal tudják visszapasszolni és az "alkalmazottaiknak" pár centet dobni.

    Ami jelenleg van újrafeldolgozás, az gyakorlatilag csak a "fejlett" társadalom kisebbségének lelkiismereti megnyugtatás miatt van, hogy mi k*****a odfigyelünk a környezetre is, bizony.

    És aki azt gondolja, hogy ez baromság, az ébredjen fel, vegye ki a seggéből a fejét és merjen körülnézni ebben a szerencsétlen világban. Akinek meg nem inge, az ne vegye magára, mert akkor csak sajnálni tudom.

    Na.

Új hozzászólás Aktív témák