Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Viktor81 #25 üzenetére

    Biztos? Most kerestem rá. Egy hirdetést találtam 63-ért... meg egy 4 héttel ezelőttit 60e-ért.
    Ez se 50k. Nemhogy alatta. A többi jegelt/elfogyott, stb...

    @Danex
    SSD-re általában jóval több adat írás mehet mint amit ráírnak. A gari számít bármit is ebben a műfajban? Kérdezem, mert nem értek hozzá, én nem látom, hogy érték lenne azon felül ha bírja a hw.

  • sb

    veterán

    válasz Danex #30 üzenetére

    Gondoltam rég rossz ha használt eladásra kell gyúrni a megtérülésnél.
    Másrészt meg nem hiszem, hogy bármilyen szempontból vonzó lesz megvételre egy ilyen, teleírt vag akár félig is terhelt SSD. Legalábbis amit én látok aprón is csak a megkíméltek mennek ezeknek a töredékével.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #68 üzenetére

    Azért a csillivilli gpu-k mintha kicsit kihatnának a nem annyira high endgpu-k árára is amia Wordhöz meg Excelhez kell(ene) csak a kedves usereknek, esetleg a munkához...
    Meg mintha mást is vinnének, nem csak a gpu-kat. Lásd most a hdd-k, egészen biztosan mennek majd az ssd-k is, a notikra is tutira volt hatása, ha nem is ez az alap ok.

    Ettől függetlenül abban igazad van, hogy az általános lufit nem a bányászat fújja hanem a pénznyomtatás (meg pár "helyi specialitás"). De hogy a bányászat emellett egy kezelhető és főleg bármin is javító dolog lenne? :F :Y

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz nihill #95 üzenetére

    Tegnap amazonon ez úgy nézett ki, hogy Seagate 10TB külső HDD 70k (alacsonyabb áfával nyilván), fél óra múlva 125k.

  • sb

    veterán

    válasz Dragon3000 #73 üzenetére

    Nekem a bányászattal alapvetően gondom van mert borzasztó pazarlásnak tartom.
    A piaci hatások pedig másodlagosak bár látható, hogy ezek hatása is jelentős. Reggie0-lal épp ezen megy a vita, hogy messze túlmutat a hatásuk szerintem azon, hogy pistike nem tud doomozni. Lásd globál szinten mindenből a hiányt: notik, chipek amik lassan mindent érintenek: munkát, termelést.

    Az is világos, hogy ebből sok rendszerszintű probléma, a 2008 óta tartó pénznyomtatás, a covid, sok alapvető dolog van ami ebbe az irányba tolja, egészen az IT-spec problémákig, globális gazdasági harc, ellátási láncok de ide kell venni szerintem a gyártástechnológiai belassulást és drágulást is... de erre azért elég erős hatással rátelepszik a bányászat is hiába van egy rakás mélyebb ok. "Átmenetileg" - ami jelenthet 1-2-3 éves távokat is - agyon tud vágni a "kisbefektető" is egy teljes piacot. Lásd ezt vagy bármit (Gamestop, stb...) mostanság...

    @Reggie0
    #72 sb: Word+excellhez nem kell semmi, eleg ra az IGP is. Annyira azert nem megy fel, hogy szamottevoen csokkentse a vasarloerot. Abban segit, hogy jovedelempotlasra alkalmas. Tehat munkavallalaskor mar egy extra merlegelesi szempontot ad, hogy a fizetes a banyaszassal osszemerve mennyire eri meg. Ez munkavallaloi szempontbol javulas. Vagy gondolhatsz a munkanelkuliekre is. Banyaszni barhol lehet, ahol van aram es net, mig dolgozni tavolrol azert egy fokkal nehezebb. Valamint a pandemia ezen segitett, de hat korantsem vegezheto minden munka tavolrol.

    Ezt remélem nem gondolod komolyan, hogy a 0.8USD-s rizstermesztést és gyerekmunkában végzett IT hulladékválogatást egészíti ki a bányászat. Ebből a kicsik (első világbeliek, nem a fentiek!) is marginálisan részesülnek. És azt mind el is viszi a környezet amit generálunk mellé/ezekkel. Mindegy, ez hosszú és főleg gazdasági probléma szerintem, nagyon hosszú belemenni. De a bányászatnak erről az oldalról egészen biztosan nulla a hozzáadott értéke. A másik oldalon meg látjuk mit rombol - ismétlem: akár "csak átmenetileg" és azzal együtt ha nem is ez a legfontosabb ok ami miatt a jelenlegi irányba tart a világgazdaság.

    @Duck663
    A vicc az, hogy ez még a felfutó ág. Inflációval eddig elvétve találkoztál:
    1. Kivéve 1-2 szektort, a tőzsdei, itt-ott áru- és ingatlanárlufit
    2. És ha speciális kedvencünkről, Magyarországról nézzük ahol már nagyon régóta örvendhetünk neki szinte mindenhol...
    Most indul el és fut majd fel. Általánosan is, az IT-t meg pár spec hülyeség húzza tovább a rossz irányba. Ellátás, technológia, HO, bányászat.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #129 üzenetére

    Akkor segítesz?
    Ezeket írtad:
    A munkaberek emelkedesehez, a dolgozok kiszolgaltatottsaganak csokkenesehez. Ez olyan szornyu?

    Abban segit, hogy jovedelempotlasra alkalmas. Tehat munkavallalaskor mar egy extra merlegelesi szempontot ad, hogy a fizetes a banyaszassal osszemerve mennyire eri meg. Ez munkavallaloi szempontbol javulas. Vagy gondolhatsz a munkanelkuliekre is.

    Pontosan kikre gondoltál és hányan vannak akkor? Mennyi jövedelemmel lehet ezt így tolni mondjuk a gyártósor vagy bármi helyett, mennyire volatilis a bevétel és mennyi befektetést igényel? Ezekből talán kijön, hogy alkalmas-e és kiknek, hány embernek a megélhetésére, hogy ez jelentsen is valamit.

  • sb

    veterán

    válasz Telda #173 üzenetére

    Én Bestm*rktból rendeltem (5db-ot NAS-ba, már rég terveztem a cserét, gondoltam most muszáj meglépni.)

    Ott automatizált rendszernél így nézett ki:
    - HDD-k (készleten lévő, azonnal átvehető) kosárba berak, fizet.
    - Üzenet: a megrendelés sikeres.
    - Poénból a kosárba újra berak (a HDD-k már csak "külső készleten"): +45k-val drágább a végösszeg. (3-4TB-osak voltak, tehát relatíve +20-30%-ot fentebb ugrottak.)

    Számottevő infláció 4-5 mp alatt alatt...
    Ide szmálji jönne de nem tudom a sírós vagy a nevetős a helyénvaló.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #153 üzenetére

    Én kiszámoltam. Konkrétan nulla a hatása.
    Azért érdeklődtem, hátha te tudsz valami más, kézzelfoghatót mondani.

    De akkor mondok én párat. Bár nem vagyok otthon a bányászatban, de látva, hogy:
    - mekkora befektetés kell hozzá: milliós rigek
    - anélkül nélkül aprópénzt hoz. sőt, igazából már 1-2 vga is olyan áron van, hogy az apróra se futja sokaknak
    - ha apró (vagy kicsit több, de még mindig az), annak is erősen odatesz a napi volatilitás ami miatt mindenre jó, csak fizetés helyett nem. tőzsdére a mondás szerint olyan pénzt érdemes betolni ami nem fog hiányozni. likviditásra az is teljesen kezelhetetlen lenne. ez meg messze van a tőzsdétől is kiszámíthatóságban.

    Innen nézve az önmagában marginális számú vérpistitkéken belül egy kis kerekítési különbözetnek jelenthet lehetőséget a kínai farmokon túl.

  • sb

    veterán

    válasz azbest #209 üzenetére

    És a vámon is megáll ki tudja mennyi időre.
    De az EU-ból sem fogják kihozni ha ott sincs raktáron. Márpedig ugyanígy néz ki arrafelé is a helyzet...

Új hozzászólás Aktív témák