Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trailblazer

    addikt

    válasz nnandor #229 üzenetére

    Két hetet? Két évet.

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • ncc1701

    veterán

    válasz nnandor #229 üzenetére

    A vga piac jelenleg is rendeződik, hány éve is? Szerinted ez mitől rendeződne? :)

  • Dragon3000

    veterán

    válasz nnandor #235 üzenetére

    De ha kicsit jobban megnézed ettől függetlenül a bénább vga-k ára is az egekben, így lesz ez a hdd-k esetében is.

  • nihill

    őstag

    válasz nnandor #229 üzenetére

    A kis vinyók elvileg még nincsenek annyira elszállva, vagy keresni kell olyan helyet ahol még van értelmes áron, mert még találni.
    Én is most vettem 3TB-ot 24k-ért, igaz nem terveztem, de ha belátható időn belül nem lesz normális árban, akkor nem akarok kényszerből aranyárban venni.
    Ugyanígy nem tudom mi lesz ha esetleg a mostani RX470 tönkre megy esetleg... :s

    #235

    A gyengébb kártyák árát ugyan úgy növeli a bányászat, mert aki nem tud megfizetni elszállt árú középkategóriás kártyát, az is a kisebbek felé fordul vissza, és felhajtja a keresletet, árat.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz nnandor #229 üzenetére

    A jelenlegi helyzetben a bányászat - történjen az bármilyen eszközön - csupán következmény.

    Nem egyszerű megítélni, mert vannak, akik iszonyatosan meggazdagszanak és valahol érthető módon nézik totál hülyének azokat, akik ódzkodnak. Azt persze nem állítom, hogy azok szakítják a legnagyobbat, akik bányásznak, sokkal inkább a tőzsdespekulánsok.

    A rövidtávú oka annak, hogy ilyen felkapott lett a kripto, mint pénzügyi eszköz, az a tavalyi FED és EKB átlali pénznyomtatás az oka, amivel főként a cégeket célozták munkahelymegőrzés céljából. Ez olyannyira jól sikerült, hogy a cégek vagy automatizálásba fektettek, vagy (saját) részvényeket vásároltak fel. A nagy tőzsdei boom ennek köszönhető, ennek legnagyobb nyertese a Tesla.

    Yanis Varoufakis szokta mondani, hogy az a különös helyzet állt elő napjainkra, hogy most van minden idők legnagyobb vagyonfelhalmozódása és ezzel párhuzamosan soha nem volt nagyobb a különbség a felhalmozott vagyon és a beruházások között. (Befektetés, azaz pénzügyi eszköz vásárlása árfolyamnyereségre való spekulációs céllal; beruházás, azaz termelőeszközök vásárlásával és emberek foglalkoztatásával termékek vagy szolgáltatás előálíltása és értékesítése)

    Ezzel az a baj, hogy ha nincs beruházás, az embereknek nem lesz jövedelme, vagyis a termékek és szolgáltatások köre inkább szűkülni fog.

    Eközben pedig a pénzügyi piac mintha önálló életre kelt volna, tavaly szárnyalt a tőzsde, miközben meglehetősen nagy mértékű GDP zuhanás következett be. A pénznyomtatás a tőzsdei lufit fújta, később a kriptoét. Jelenleg az a nagy félelem, hogy ez a sok pénz ráömlik a reálgazdaságra és hatalmas inflációt okoz.

    Az őrült bányászat akkor kezdődött, amikor tavaly nyomtatott pénz utat talált a kriptodevizák piacára. A kriptovaluták elsősorban nem fizetőeszközként vannak jelenleg használva, hanem digitális aranyként, értékmegőrzőként. A kriptodevizák árfolyamát nem különösebben veszélyezteti egy cég reálgazdasági teljesítménye, mint a részvényekét. Ezért olyan, mint az arany. A vagyonnal rendelkező emberek pénzügyi eszközök felvásárlásával igyekeznek biztosítani vagyonuk értékmegőrző képességét.

    A bányászat és a bányászat által felvásárolt hardver ennek az egésznek csupán következménye. A bányászat csak azért éri meg, mert hirtelen kilőtt a kriptovaluták árfolyama.

    Amíg a FED monetáris expanziót folytat, azaz növeli a forgalomban levő dollár mennyiségét (ezzel kapcsolatban persze azt kell látni, hogy nagyon nem mindegy, hogy a forgalomban levő dollár a felső 10% kezébe kerülve pénzügyi eszközök adásvételére fordítódik az ottani lufit fújva, vagy mondjuk az alső 90%-hoz kerül és ők olyan termékekre és szolgáltatásokra fordítják, amelyek munkát és jövedelmet adnak másoknak)
    és nem adóztatja le a "felesleget", ami a gazdagok kezében összpontosul, addig a pénzügyi eszközök dollárhoz viszonyított árfolyama folyamatosan nőni fog és ez értelemszerűen azt eredményezi, hogy bányászni is folyamatosan, vagy egyre jobban meg fogja érni.

    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mivel tavaly jelentősen megnőtt a pénzmennyiség és (ezt még nem adóztatták le a gazdagokon), ezért nem valószínű, hogy akár a részvény, akár a kriptovaluták árfolyama összeomlana.

    Szerintem attól nem kell tartani, hogy hirtelen hatalmas megtakarítások ömlenének a reálgazdaságra hiperinflációt okozva. Akik a pénzügyi eszközöket birtokolják, megvan mindenük, nem a gatyán és a tejen spórolnak. Csak azokon a területeken várható primér inflációs hatás, amelyek eddig zárlat alatt voltak Tehát elsősorban az utazás, vendéglátás, esetlet szépségipar területén - ide tényleg hirtelen ömölhet rá nagy kereslet. De minden más terméket meg lehetett kapni online rendeléssel, házhozszállítással.

    De a bányászat által érintett hardverek terén az áremelkedés szerintem tartós lehet. Azt szoktam mondani, hogy ha nem lesz további nagy mértékű pénzteremtés (akár jegybank, akár kereskedelmi bankok által), akkor stagnálni fognak az árfolyamok és talán pár éven múlva a bányászkapacitás beéri az igényeket és szép lassan alábbhagy a hardverek iránti túlkereslet.

    A másik - elméleti - lehetőség a "fölös", reálgazdasági beruházásban nem hasznosuló, hanem pénzügyi eszközökben cirkuláló vagyon valamilyen módon történő megadóztatása. Ha részvény és kriptodeviza tulajdonos vagy és adót kell befizetned, akkor kénytelen vagy dollárt (eurót, forintot, stb) venni, amit aztán a jegybank megsemmisíthet. A dollár vétel és részvény/kripto eladás hatására az eszköz árfolyama csökken. Ha csökken az árfolyam, akkor pedig egyre kevésbé éri meg bányászni is.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • nihill

    őstag

    válasz nnandor #243 üzenetére

    Én amit tegnap vettem 3TB-ot, ma ugyanabból a 2TB kerül annyiba.....

Új hozzászólás Aktív témák